Aktivity ŠD 2021/2022

Prvňáčci v naší družině

Noví prvňáčci jsou opravdu moc šikovní. V naší školní družině se už rozkoukali a taky poprvé vyráběli krásného podzimního ježka. Musím také pochválit čtvrťáky, kteří těm, co trošku bojovali při stříhání, rádi a ochotně pomohli. Přesně tak, jak to má být v dobré partě kamarádů.

Jana Maňásková, vychovatelka ŠDPodzimní tvoření

Začátek podzimu nám dopřál krásné počasí, a proto jsme s dětmi trávili co nejvíce času na školní zahradě. Slunečních paprsků jsme si užívali i ve družinách, ve kterých jsme se pustili do prvního letošního vyrábění. Děti od paní vychovatelky Úrubové a Plškové ozdobily barevnými puntíky deštníky, které během chvíle hrály nejrůznějšími barvičkami. Také se nám na našem kouzelném stromě urodila velká červená jablíčka, ze kterých na nás vykukovali veselí červíci. První letošní tvoření jsme si společně moc užili a vždycky, když jdeme kolem barevné nástěnky se nám na tváři objeví úsměv.

Zdeňka Úrubová, vychovatelka ŠD


Poznáváme školní zahradu

Žáčci z 1.B se postupně učí poznávat naši školu a její okolí. Tentokrát jsme s žáky zamířili na školní zahradu. Jejich starší spolužačky ze 3.A je naučily hrát novou hru Tečka, čárka, vykřičník, při které si žáčci rozhýbali a protáhli svá tělíčka, ale hlavně se skvěle pobavili. Už teď to vypadá, že zahrada bude našim nejoblíběnějším místem ve škole a moc se těšíme, až tam příště opět zamíříme.

Vychovatelka ŠD

Bc. Simona Frkalová