Aktivity a soutěže školy 2021/2022

Adaptační pobyt pro žáky 6. a 8. ročníků

Ve dnech 13.9 -17.9.2021 se konal adaptační pobyt žáků v krásném beskydském prostředí Nového Hrozenkova na horském Hotelu Permoník. V pondělní ráno se nadšení šesťáci, v čele s třídními učitelkami, přesunuli ze školních lavic do přírody. Tam je už očekával tým lektorů a spousta her, zážitků, seznamování se, úkolů, týmové spolupráce a hlavně legrace…

Uprostřed týdne se šesťáci prostřídali s osmáky, kteří se po delší době odluky také těšili na 3 dny plné zážitků. Po celou dobu s námi bylo krásné počasí a pobyt se nám vydařil.

K. Gerberyová, I. Kusbachová


Video: Adaptační pobyt žáků 6. ročníku

Video: Adaptační pobyt žáků 8. ročníku


Carousel imageCarousel imageCarousel image

Kabelkový VELEtrh aneb Pomoc, co se nosí

Vážení rodiče a děti,

děkujeme za vaši aktivní účast ve sběru kabelek pro charitativní akci Kabelkový VELEtrh. Předávám touto cestou poděkování organizátorek. Všechny nás může v této zvláštní době na chvíli zahřát dobrý pocit z pomoci. Věřím, že se brzo naskytne další příležitost k dobrým skutkům, kterých není nikdy dost. Přikládáme i fotky z akce.


Velké díky i za mě, Mgr. Karin Frýdlová

Carousel imageCarousel image

První školní den v 1. B

První školní den jsme zahájili přivítáním a představením paní učitelky a paní vychovatelky. Děti se seznámily s prostředím třídy a společně jsme si povídali, na co se nejvíce děti do školy těšily. Také nás přišla pozdravit paní ředitelka a paní zástupkyně. Děti byly moc šikovné a všichni jsme se těšili na další společný den.

Lenka Doležalová


Krajský parlament dětí a mládeže Zlínského kraje - pro zájemce z řad 9. tříd

Krajský parlament dětí a mládeže Zlínského kraje je apolitický samosprávný orgán žáků a studentů ze škol a gymnázií nacházejících se ve Zlínském kraji. Prohlubuje spolupráci mezi dětmi, mládeží a dospělými ve smyslu myšlenky participace v celém kraji již od roku 2005.

První velké zasedání Krajského parlamentu se koná dne 23. 09. 2021 ve 14:00 ve velké zasedací místnosti v 21. budově ve Zlíně. Parlament není povinný, avšak fungují tu jistá pravidla, vlastní volební řád, jednací řád i statut, vše lze dohledat na webových stránkách http://kpdm-zk.cz/

Pokud by měl někdo z 9. třídy zájem, nahlásí svou účast paní ředitelce.


Výzva pro žáky 9. tříd

Krásný den z Nadace Via,

léto uteklo jako voda a děti opět zasedly do školních lavic. Jak si mohou zpestřit začátek školního roku a užít posledních pár týdnů babího léta venku? Přihláškou do Dobro-družných mikrograntů!

O mikrogrant se až do konce října mohou hlásit žáci 9. tříd základních škol za podpory plnoletého patrona. Úspěšní žadatelé získají podporu do výše 2 000 Kč na venku se odehrávající projekty dle vlastního výběru, které potěší jejich kamarády, vrstevníky nebo sousedy. Aktivity je nutné uskutečnit do konce letošního listopadu.

Rádi byste se přihlásili, ale nenapadá vás, jaké venkovní aktivity byste mohli realizovat? Inspirujte se příklady dosud podpořených projektů na našem facebooku!

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Slavnostní přivítání prvňáčků 1.A

V úterý 1. září 201 jsme na naší škole přivítali nové prvňáčky. Do třídy 1. A přišlo celkem 22 dětí. Rodičům se i pod respirátory, rozzářily úsměvy při pohledu na své děti – školáky. Děti přišla přivítat paní ředitelka Mgr. Karin Frýdlová s paní zástupkyní Mgr. Irenou Rotreklovou, které dětem i jejich rodičům popřály úspěšný start do nového školního roku, pevné zdraví a mnoho sil.

Noví žáci se paní učitelce představili a po té plnili společně úkoly na koberci. Za odměnu obdrželi dárečky v podobě balíčků se školními potřebami a společně se již všichni těšili na další školní den.

PhDr. Radka Soukupová