Lyžařský kurz

• Místo: Skicentrum Kohútka, chata Javorka
  • Informační leták
  • Termín zaplacení zálohy (1000,- Kč): 18.-22.11.2019
  • Placení doplatku na LV: v týdnu před odjezdem (1600,-)
  • Peníze na vlek: 1350,- (sebou při odjezdu)
  • Odevzdání tiskopisů - nejpozději v pátek 14. února!

a) posudek o zdravotní způsobilosti dítěte (platí 1 rok)

b) prohlášení rodičů o bezinfekčnosti a seřízení vázání na lyžích, písemný souhlas se zařazením žáka do lyžařského kurzu (datum podpisu 15.2. nebo 16.2.2020 - ne dřívější!!!)

Tiskopisy k Lyžařskému kurzu:

Informační leták k lyžařskému kurzu 16. 2. – 21. 2. 2020

Lyžařský výcvik 2020 - informační leták.pdf

Lyžařský kurz 2019

Ve dnech 10. -15. února 2019 proběhl ve skiareálu Kohútka tradiční lyžařský výcvikový kurz s ubytováním na chatě Javorka. Kurzu se zúčastnilo 47 žáků sedmého ročníku pod vedením čtyř instruktorů z řad učitelů (K. Gerberyová, M. Plšková, R. Steska a J. Zicha). Díky výborným sněhovým podmínkám byly v provozu všechny vleky areálu a žáci tak měli možnost lyžovat na svazích s různou obtížností. Čtrnáct sedmáků začínalo s lyžováním a všem se nakonec podařilo zvládnout základy (vyjet na vleku a sjet sjezdovku oblouky v pluhu, z pluhu nebo i v paralelním postavení lyží). Ostatní žáci „lyžaři“ se snažili zvládnout správný carvingový styl, případně jej vylepšovali. Součástí večerních programů byly tradiční zábavné večery nebo diskotéky. Ve středu odpoledne byla relaxační vycházka k horské chatě Portáš doplněná o sněhové hrátky. Věříme, že se sedmákům na kurzu líbilo a že na něj budou rádi vzpomínat.

J. Zicha