Lyžařský kurz

Informační leták k lyžařskému kurzu 2022

Tiskopisy k Lyžařskému kurzu:

Covidové pojištění

Lyžařský kurz 2019

Ve dnech 10. -15. února 2019 proběhl ve skiareálu Kohútka tradiční lyžařský výcvikový kurz s ubytováním na chatě Javorka. Kurzu se zúčastnilo 47 žáků sedmého ročníku pod vedením čtyř instruktorů z řad učitelů (K. Gerberyová, M. Plšková, R. Steska a J. Zicha). Díky výborným sněhovým podmínkám byly v provozu všechny vleky areálu a žáci tak měli možnost lyžovat na svazích s různou obtížností. Čtrnáct sedmáků začínalo s lyžováním a všem se nakonec podařilo zvládnout základy (vyjet na vleku a sjet sjezdovku oblouky v pluhu, z pluhu nebo i v paralelním postavení lyží). Ostatní žáci „lyžaři“ se snažili zvládnout správný carvingový styl, případně jej vylepšovali. Součástí večerních programů byly tradiční zábavné večery nebo diskotéky. Ve středu odpoledne byla relaxační vycházka k horské chatě Portáš doplněná o sněhové hrátky. Věříme, že se sedmákům na kurzu líbilo a že na něj budou rádi vzpomínat.

J. Zicha