Úvod‎ > ‎

Školní družina 2017/18


Pohádkový kvíz s "Desítkou"

přidáno: 10. 1. 2018 23:10, autor: Zdena Velebová

 

Ve středu 10. ledna si pozvaly děti ze školní družiny p.Leciánové na soutěživou návštěvu další nové kamarády, tentokrát ze školní družiny ZŠ Dřevnická, aby si změřily síly v Pohádkovém kvízu. Vánoční pohádky máme v živé paměti, takže hurá na to. Otázka stíhala otázku, děti daly hlavy dohromady a na povrch vyplynuly mnohdy zajímavé odpovědi.

Ještě máme rezervy, stejně jako naši noví kamarádi, ale důležitá byla zábava a duch hry fair play.

Příště se my vydáme do školní družiny na Dřevnickou ulici a rádi se necháme překvapit aktivitami.

Jana Leciánová, vychovatelka

Peříčkování

přidáno: 10. 1. 2018 23:07, autor: Zdena Velebová

 

Děti ze školní družiny p.Leciánové si rozšířily obzory o zajímavosti z přírodní říše. Tentokrát to byla pera a peříčka kachen domácích a slepic. Kromě toho, že jsme si společně ujasnili k čemu nám slouží, tak jsme si na ně mohli nejen sáhnout, nechat se jimi pohladit, ale zároveň jsme si snimi zahráli i hry. I k tomu nám víc než dobře posloužila peříčka.

Svůj dech jsme zaměřili právě tímto směrem ať už společně, jednotlivě nebo ve dvojicích a vůbec se nám nechtělo přestat. Některé děti vyzkouší i mimo družinu, jen najít správný materiál.

Jana Leciánová, vychovatelka

"Superstar" ve školní družině

přidáno: 10. 1. 2018 22:41, autor: Zdena Velebová

V úterý odpoledne 9. ledna se ve školní družině Kamily Kadlíkové konala pěvecká soutěž „Superstar“. Přišly děti i z jiných družin, které si rády zazpívají. Všechny děti, které zpívaly, moc chválím za krásné písničky. Některé jsme slyšeli poprvé, jiné jsme si zazpívali s nimi. Určitě se rádi sejdeme znovu a zase si zazpíváme pro radost a pěkně strávené chvíle.

Kamila Kadlíková, vychovatelka ŠD

Ekoprojekt ve školní družině

přidáno: 9. 1. 2018 6:12, autor: Zdena Velebová

 

Každým rokem se s dětmi snažíme využít materiály, které by se běžně vyhodily. Letos jsme tvořili s dětmi z použitých PET lahví vánoční zvonečky a zimní vločky. Také jsme navlékali řetězy z brček a z výplní, které jsou v balících od České pošty. S dětmi jsme si u tohoto tvoření užili spoustu legrace. Jakmile na nás vykouknou první jarní paprsky, tak si společně pomocí PET lahví a vršků zasportujeme a zasoutěžíme.

 

Zdena Úrubová, vychovatelka ŠD

Zpívání koled u vánočního stromečku pro ptáčky

přidáno: 21. 12. 2017 3:58, autor: Zdena Velebová

 

Ve středu 20.12.2017 se sešli žáci paní vychovatelky Úrubové, Kadlíkové a Plškové na školní zahradě. Přinesli si s sebou mrkvičky, jablíčka, slunečnicová semínka a lojové kuličky  na ozdobení stromečku. Počasí sice nevypadalo jako před Vánocemi, přesto jsme si společně zazpívali několik vánočních koled a nazdobili stromeček pro ptáčky. Všichni jsme se již začali těšit na přicházející Vánoce.

 

Mgr. Marcela Plšková

Vánoční besídka kroužku flétniček a zpěváčku

přidáno: 21. 12. 2017 3:55, autor: Zdena Velebová

Ve středu odpoledne  proběhla vánoční besídka pro rodiče dětí z kroužku flétny a zpěváčku. Účast byla veliká. Přišli i prarodiče a moc se to všem líbilo. Společně s dětmi si zazpívali lidové písně i vánoční koledy.

Všechny moc chválím a těším se na další společné setkání.

Kamila Kadlíková, vychovatelka ŠD

 

Dílnička drátkování s rodiči

přidáno: 19. 12. 2017 23:22, autor: Zdena Velebová

 

V úterý 19. prosince  2017 se jako každým rokem sešli rodiče se svými dětmi, malými dráteníky, ve školní družince paní vychovatelky Plškové. Čekala je společná dílnička drátkování. Všichni se na drátkování těšili.

Sešlo se sedm  maminek a devět dětí. Paní vychovatelka Plšková nachystala korálky a drátky na výrobu vánočních hvězdiček. Během drátkování si všichni společně povídali, vtipkovali a smáli se. Přestože si někteří dospělí mysleli, že jim drátkování vůbec nepůjde, nakonec si všichni odnesli několik drátkovaných hvězdiček. V příjemné atmosféře odpoledne rychle uběhlo a já děkuji všem rodičům, kteří našli odvahu a vyzkoušeli si svoji zručnost při drátkování. Určitě teď dokáží ocenit, jak jsou jejich děti šikovné a trpělivé.

Mgr. Marcela Plšková,vedoucí vychovatelka

Dílnička s rodiči

přidáno: 18. 12. 2017 23:22, autor: Zdena Velebová

Letos stejně jako každý rok jsme s dětmi pozvali rodiče do našeho tvořivého kroužku, abychom jim ukázali, co všechno už umíme. S maminkami, s tatínky a babičkami jsme vyráběli nádherné vločky z drátků a korálků. Každý si vybral barvičky, jaké má nejraději, a vánoční „korálkování“ mohlo začít. Také jsme společně ušili plyšové polštářky a někdo si vyrobil i vánoční přáníčka. Užili jsme si příjemné tvořivé odpoledne a odnesli si domů krásné výrobky.

Zdena Úrubová, vychovatelka ŠD

Vánoční jarmark školní družiny 2017

přidáno: 7. 12. 2017 3:51, autor: Zdena Velebová

 

Opět se sešel rok s rokem a blíží se nám Vánoce. Školní družina ZŠ Komenského I

uspořádala v úterý 5.12.2017 tradiční vánoční jarmark výrobků žáků školní družiny a kroužků školní družiny. Na stolečcích bylo vidět mnoho výrobků z papíru, drátků, bavlnek a vaty.

Tento den byl také ve znamení mikulášského veselení. Proto se na jarmarku pohybovalo mnoho andělů a čertů. Všichni si společně povídali, smáli se a těšili se na Vánoce.

Mgr. Marcela Plšková, vedoucí vychovatelka

Výtvarná soutěž "Těšíme se na Mikuláše"

přidáno: 3. 12. 2017 23:37, autor: Zdena Velebová

Děti si s radostí nad příchodem blížícího se dne Mikuláše kreslily Mikuláše, anděla a​​ čerta. Všechny děti, které kreslily, moc chválím za krásné práce.
Kamila Kadlíková, vychovatelka ŠD

 

1-10 of 19