Úvod‎ > ‎

Školní družina 2017/18


Školní družina na zahradě

přidáno: 27. 6. 2018 23:15, autor: Zdena Velebová

V letošním roce se jaro vydařilo. Tři měsíce bylo letní počasí a žácí školní družiny trávili nejvíce času na školní zahradě.

Společně jsme sportovali s míčem, hráli kuličky, petangue, kroket. Skákali jsme gumu a přes švihadlo. Házeli míčem do basketbalového koše. Soutěžili jsme ve štafetách. Relaxovali na hmatovém chodníčku a odpočívali na dekách. Hráli jsme dobble, cink a společenské hry.Také jsme pozorovali ploštice, včely a mravence. Poznávali jsme byliny a stromy. Ochutnávali jsme rybíz, višně a angrešt. Malovali jsme pomoci odkvetlých květů. Kreslili jsme křídami na chodník.

Společně jsme také posbírali květy lípy, uvařili a ochutnali lipový čaj.

Díky pěknému počasí jsme si letos školní zahradu pořádně užili.

Děkujeme všem rodičům a prarodičům za spolupráci v uplynulém školním roce 2017/18 a přejeme klidné prázdniny Vám i Vašim dětem.

Mgr. Marcela Plšková, vedoucí vychovatelka


Hrátky s vodou

přidáno: 20. 6. 2018 23:29, autor: Zdena Velebová

   V dusném letním odpoledni ve středu 20. června 2018 se děti ze školní družinky p.Leciánové svlažily alespoň částečně při hrátkách s životodárnou tekutinou. Zasoutěžily si, pobavily se a zároveň se alespoň částečně zchladily. Nejdříve vodu přenášely slámkami do přichystaných PET lahví, posléze naplňovaly nachystané sklenice vystříknutím vody slámkou. Protože pak už jim to šlo, zkoušely slámkou dostříknout co nejdál, vyzkoušely si „velrybí“ střik a na závěr přenášely vodu v dlaních do nachystané nádobky.

Takto bychom se mohli bavit i dál, ale čas je zkrátka neúprosný.

Jana Leciánová, vychovatelka ŠD 

Sladká tečka s překvapením

přidáno: 7. 6. 2018 23:17, autor: Zdena Velebová

 

Děti z kroužku drátkování od paní Plškové se domluvily s dětmi z vaření, které vede paní vychovatelka Úrubová, že si červnový kroužek udělají tak trochu jinak. Nejprve si děti vyrobily krásné naušnice z korálků. Jakmile bylo korálkování dokončeno a naušničky zabaleny v celofánových sáčcích, přišly na řadu zmrzlinové poháry. Děti si vybraly zmrzky, které mají nejraději, do mističek si daly zmrzlinové kopečky, které doplnily jahodami, borůvkami, malinami a nakonec i spoustou šlehačky. Odpoledne si děti i paní vychovatelky skvěle užily a určitě se těší na další společné zážitky.

Zdena Úrubová, vychovatelka ŠD

Taneční ve školní družině

přidáno: 7. 6. 2018 2:06, autor: Zdena Velebová

 

     Toto jsme ještě nezkusili, proto hurá na první taneční krůčky! Děti z oddělení p.Leciánové pod odborným vedením studentky SPgŠ Kroměříž Adély Kubíčkové měly v úterý 5.června tuto jedinečnou možnost a plně ji využily.

Nejprve si řekly několik teoretických slov a vzápětí se s vervou sobě vlastní pustily do prvních nesmělých tanečních krůčků walsu, cha cha, jive. Zpočátku zkusil každý sám za sebe, posléze i ve dvojicích. Paráda!

   Takže základy byly položeny a teď už jen trénovat a nezapomenout!

Jana Leciánová, vychovatelka ŠD
 

Sportujeme v ŠD

přidáno: 24. 5. 2018 5:48, autor: Zdena Velebová

Sportujeme, soutěžíme a hrajeme si s radostí. Děti ze školní družiny p. Úrubové a p. Plškové si společně užívají nádherných slunečných dní na školní zahradě. Hrajeme si v pískovišti, na dekách si čteme, hrajeme společenské hry nebo si čteme knihy a časopisy. Také jsme uspořádaly turnaj ve hře petanque a vrhali jsme koule o sto šest. Také jsme si zasoutěžili ve velmi oblíbené hře s brankami, která se jmenuje kroket. Těšíme se na další slunečné dny, kdy si s kamarády budeme hrát a dovádět.
 
Zdeňka Úrubová, vychovatelka ŠD

Sférické kino ve školní družině

přidáno: 13. 5. 2018 22:40, autor: Zdena Velebová

 

Ve čtvrtek 10. května do všech oddělení našich školních družin zavítalo kino. Tedy ne tak obyčejné kino, ale sférické kino. Sférické kino je velký nafukovací stan, ve kterém se promítá na celé plátno stanu, nejen na strany, ale i na strop. Při promítání můžete sedět nebo si pohodlně lehnout. Byly připraveny dva naučné filmy – o lidském těle a vesmír. Na plátně jsme se s hrdiny filmu dostali do nitra lidského těla. Viděli jsme, jak jsou oči propojeny s mozkem, nebo jak pracuje naše srdce a plíce. Další skupinky se dozvídaly, jak to skutečně probíhá ve vesmíru. Obě představení se dětem moc líbila a všem můžeme návštěvu sférického kina jen doporučit.

 

Jana Kotasová, vychovatelka ŠD

Čarodějnický týden

přidáno: 6. 5. 2018 23:16, autor: Zdena Velebová

 

Poslední dubnový týden se nesl ve všech našich družinách ve znamení čarodějnického projektu. Zahájila ho tradiční mezidružinová akce „Čarohrátky“ oddělení p.Leciánové a Kotasové, následovalo pak vymýšlení a tvoření čarodějnic podle fantazie dětí v jednotlivých odděleních. Pověděli jsme si o tradici pálení čarodějnic, zazpívali a vyvrcholením pak byly „EKOČAROHRÁTKY“ ve čtvrtek 3. května na hřišti, nádvoří i na zahradě. Děti ze všech družin si zasoutěžily na čarodějnické téma s ekologickými pomůckami.

Celá akce se vyvedla, o čemž nejlépe svědčí neochota dětí akci ukončit. Čáry máry fuk a za rok zase …..!

Jana Leciánová, vychovatelka ŠD

Čarodějnické hrátky ve školní družině

přidáno: 2. 5. 2018 23:45, autor: Zdena Velebová

 

Děti ze školních družinek paní vychovatelky Leciánové a Kotasové se v pondělí 30. dubna, kdy vládlo sluníčkové počasí, rozhodly, že se pustí do tradičních čarodějných disciplín. Nejdůležitější bylo zaklínadlo:

„Špetku mouky, trocha čočky, sedm chlupů z černé kočky, lžička medu, pytlík hrachu a ze skříně trochu prachu, zasypeme pěkně solí, promícháme dlouhou holí“.

Hned poté jsme se pustili do čarodějnických disciplín, např. běh v sedmimílových botách, přenášení dračího vejce, hod kouzelnou čepicí atd. Čas nám rychle utekl, proto se malé čarodějky a malí čarodějové vrátili zpět do školy, kde se budou dobře učit  a  těšit se na další čarování v příštím roce.

Jana Kotasová, vychovatelka ŠD

Čarohrátky s Desítkou

přidáno: 26. 4. 2018 0:02, autor: Zdena Velebová

 

Děti ze školní družiny p.Leciánové našly nové kamarády na ZŠ Dřevnická, tedy „Desítce“, a poněvadž si rozumí, pozvaly je  tentokrát na Čarohrátky ke Dni čarodějnic.

Na začátku společné akce se děti rozdělily na smíšená družstva a už zkoušely běh s koníkem (viz foto), hod čarodějným vejcem proti větru, běh se zakletým vejcem pod bradou, „zapeklité“ uvazování šátku v souboji s větrem (foto), koníkový šátkový běh či lanový běh všech čarodějnických učňů.

 Že se děti příjemně bavily, prozrazovaly jejich rozzářené obličeje i neochota ukončit náš „slet“.

Za měsíc se s novými kamarády rozloučíme před prázdninami, tentokrát na jejich půdě, v 10.ZŠ.

Jana Leciánová, vychovatelka ŠD 

Den Země ve školní družině

přidáno: 23. 4. 2018 3:13, autor: Zdena Velebová

 

Den Země se každoročně koná 22. dubna. Tento svátek je ovlivněn původními Dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti 21.3. a oslavovaly příchod jara.

V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek upozorňující obyvatele Země na dopady ničení životního prostředí.

Školní družina se od 16. - 20.4. 2018 zaměřila na pohybové soutěže spojené

s ekologickými kvízy, na vyrábění dekorací z recyklovatelných materiálů, třídění odpadu a úklid odpadků v prostoru Fryštáckého potoka.

Ekologickým projektům se naše školní družina věnuje celoročně.

Mgr. Marcela Plšková

1-10 of 44