Úvod‎ > ‎

Školní družina 2016/17

 • Návštěva v Ústavu chemie na UTB   Dne 14. 6. 2017 navštívily Ústav chemie na Univerzitě T. Bati děti ze Základní školy Komenského I ve Zlíně. Zde bylo pro ně připraveno zábavné chemické dopoledne. Na děti čekala ...
  Přidáno v 15. 6. 2017 2:07, autor: Zdena Velebová
 • Projekt Zdravá školní jídelna finišuje - proběhl letní souboj Třešně versus jahody!   Do projektu se s obrovským nasazením zapojily děti z Montessori tříd a jejich rodiče. Starší žáci připravili pro své mladší spolužáky v rámci českého jazyka dotazník. V Montessori třídách každoročně ...
  Přidáno v 9. 6. 2017 4:26, autor: Zdena Velebová
 • Druháčci na výletě! Šestý červen druháci strávili na školním výletě. Nejprve jsme navštívili hrad Buchlov, kde nás zaujaly sbírky kůží afrických zvířat a pověst o místím strašidle. Pak jsme pod hradem poobědvali a ...
  Přidáno v 11. 6. 2017 22:52, autor: Zdena Velebová
 • Beata Chromková na špici biologických soutěží      Květen letošního roku se stal úspěšným obdobím pro Beatu Chromkovou z 8.B.  Nejprve se jí podařilo zvítězit v krajském kole biologické olympiády, která se uskutečnila v krásných prostorách ZOO ...
  Přidáno v 28. 5. 2017 22:40, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Čteme dětem v 1.B Chcete, aby Vaše děti měly bohatou slovní zásobu? Aby si uměly hrát s fantazií, aby večer usínaly s pohádkovými sny? Potom svým dětem čtěte. I když už si nějakou tu ...
  Přidáno v 12. 5. 2017 4:33, autor: Zdena Velebová
 • ZOO Lešná 27.4.2017     Stalo se již tradicí, že koncem dubna míří kroky našich žáků do krásných prostor ZOO Lešná. Proč právě v tomto období? Protože jaro už je v plném proudu, v ZOO ...
  Přidáno v 3. 5. 2017 21:48, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Studené vaření – 26.4. 2017     Když se řekne vaření či kuchyně, vybaví se většině nás maminka u sporáku plného bublajících hrnců a vůní, které se z nich linou. Ale i muži se umí v těchto ...
  Přidáno v 3. 5. 2017 3:43, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Konference pro učitele 1. stupně - sobota 22.4.2017 V sobotu 22. dubna od rána až do 16 hodin proběhla v naší škole Konference pro učitele prvního stupně. Přijeli kreativní učitelé zdaleka i z blízka, např. z Otrokovic, Uherského ...
  Přidáno v 24. 4. 2017 0:20, autor: Zdena Velebová
 • Den naruby 2017 Ve středu 5. dubna se na 2. stupni uskutečnil již tradiční Den naruby. Jedná se o projektový den žáků 9. ročníku, kteří si u příležitosti Dne učitelů vyzkouší jejich práci ...
  Přidáno v 17. 4. 2017 22:16, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Velikonoční odpoledne s dětmi a rodiči No, bylo to opět úžasné! Po roce jsme se opět setkali s rodiči a dětmi nad velikonočním tvořením. Maminky, paní učitelky a paní vychovatelky připravily dílničky, ve kterých si děti ...
  Přidáno v 11. 4. 2017 23:11, autor: Zdena Velebová
 • Projekt Zdravá školní jídelna pokračuje jarní snůškou vitamínů! Všichni víme, jak naše paní kuchařky nejen skvěle, ale i zdravě vaří. Zkusili jsme si, jaké to je, na chvíli se změnit v kulináře. Naši kamarádi z 9.B nám ...
  Přidáno v 11. 4. 2017 22:36, autor: Zdena Velebová
 • Velikonoční jarmark Jako již tradičně proběhl v rámci příprav na svátky jara velikonoční jarmark. Všichni žáci prvního stupně vyráběli drobné dekorační předměty, které se na jarmarku prodávaly. Fotečky jsou důkazem toho, jak ...
  Přidáno v 10. 4. 2017 23:17, autor: Zdena Velebová
 • Děti z MtŠ Kúty v naší škole na tradiční návštěvě Blíží se den zápisu, a tak se budoucí prvňáčci z MŠ Kúty přišli přesvědčit, že se školy rozhodně nemusí bát. Zažili atmosféru vyučování, školáci jim předvedli, co všechno už umí ...
  Přidáno v 4. 4. 2017 5:34, autor: Zdena Velebová
 • XIV. ročník soutěže First Mini Certificate Ve středu 29. 3. 2017  se na naší škole konal XIV. ročník  soutěže  anglickém  jazyce First Mini Certificate. Soutěž jsme pořádali  pro žáky  7. tříd druhého stupně škol zlínského ...
  Přidáno v 4. 4. 2017 3:35, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Beseda s vojákem Ve čtvrtek 30. března proběhla ve třídě 8. A beseda na téma ZÁLOHA OZBROJENÝCH SIL ČR. Pozvání přijal pan Jindřich Kovařík, voják v záloze, který dokázal velmi poutavě pohovořit o ...
  Přidáno v 3. 4. 2017 4:25, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • KLOKAN 2017 V pátek 17. března řešili všichni žáci 2. - 5. ročníku matematickou soutěž Klokan, ve středu 22. března se do soutěže zapojili vybraní žáci 2. stupně. A kdo získal letos nejvíce ...
  Přidáno v 23. 3. 2017 22:40, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Nové číslo časopisu Čtvera Spoustu zajímavostí z dění v naší škole najdete v březnovém vydání časopisu Čtvera. Ke stažení je ZDE.
  Přidáno v 21. 3. 2017 23:00, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Úspěchy ve sportovní gymnastice Sportovní gymnastika ve školách Zlínského kraje stále žije     Gymnastika je základem veškerých sportů a zdravého pohybového rozvoje dětí – známá to pravda sportovního i tělocvikářského života doprovází veškeré pohybové aktivity již ...
  Přidáno v 20. 3. 2017 12:41, autor: Jan Zicha
 • Ekotým - seznámení s pravidly třídění odpadu v učebnách školy Každý z nás produkuje odpady, se kterými je dále potřeba vhodně nakládat. Pokud budeme například obal od svačin vyhazovat do směsného odpadu, nedáme použitému obalu šanci na jeho opětovné využití ...
  Přidáno v 20. 3. 2017 5:31, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Den svatého Patrika v AJ 6. ročníku formou daltonských úkolů V pátek 17.3. jsme si v hodinách angličtiny v 6. ročníku připomenuli den sv. Patrika, který je patronem Irska. Připojili jsme se k irským oslavám tím, že žáci přišli ...
  Přidáno v 20. 3. 2017 0:34, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Význam slova a dokončování citátů na 1. stupni Třetím rokem  si březen, jakožto měsíc knihy, užíváme s různými soutěžemi, které se týkají knih, čtenářské gramotnosti, citátů. První týden jsme si hráli se slovy. Děti na prvním stupni hádaly ...
  Přidáno v 17. 3. 2017 1:13, autor: Zdena Velebová
 • Výstava Hedvábná cesta Žáci 6. ročníků se v pondělí 13.3. 2017 vypravili do Muzea jihovýchodní Moravy. Tady se  v rámci výstavy Hedvábná cesta seznámili s nejstarší obchodní cestou spojující Evropu s Asií ...
  Přidáno v 15. 3. 2017 2:09, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Projekt Zdravá školní jídelna pokračuje! Školní jídelna připravila pro rodiče žáků na třídní schůzky ochutnávku pomazánek. Třídní schůzky proběhly v pondělí 6.3.2017 od 16:00 do 18:00 hodin. Paní kuchařky připravily pomazánky ...
  Přidáno v 10. 3. 2017 1:33, autor: Zdena Velebová
 • Recitační soutěž 2. a 3. tříd      Ve čtvrtek 2. března proběhlo školní kolo recitační soutěže žáků 2. a 3. tříd. Pětičlenná porota učitelů a žáci 5. třídy MONTESSORI vybírali z 24 přednášejících. Po důkladném zvážení výsledků ...
  Přidáno v 6. 3. 2017 4:17, autor: Zdena Velebová
 • Školní kolo recitační soutěže   Ve středu 22. 2. 2017 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže žáků 2. stupně. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích a zúčastnilo se jí celkem 27 žáků. Všichni se na své ...
  Přidáno v 3. 3. 2017 5:23, autor: Zdena Velebová
 • Lyžařský kurz - závod ve slalomu V předposlední den lyžařského výcvikového kurzu  žáků 7. tříd proběhl závod ve slalomu. Soutěžilo se ve třech kategoriích: chlapci, dívky a snowboard.Výsledky nejlepších v každé z kategorií:kategorie dívek ...
  Přidáno v 4. 3. 2017 2:41, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Vícegenerační turnaj ve volejbalu 22.1.2017 v neděli dopoledne se uskutečnil další ročník vícegeneračního turnaje ve volejbalu. Mladé volejbalistky z kroužku volejbalu si pozvaly své rodinné příslušníky na „turnajek“. Sešlo se tak dohromady ...
  Přidáno v 30. 1. 2017 5:00, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Okresní kolo Dějepisné olympiády V středu 18. ledna 2017 jsme organizovali v prostorách naší školy už po dvanácté okresní kolo Dějepisné olympiády. Tematické zaměření 46. ročníku „Marie Terezie – žena, matka, panovnice aneb Habsburkové 18 ...
  Přidáno v 20. 1. 2017 3:40, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Výstava výtvarných prací našich žáků v Krajské knihovně F. Bartoše     Hned první týden v lednu, tedy po skončení vánočních prázdnin, jsme byly instalovat výstavu výtvarných prací našich žáků v Krajské knihovně F. Bartoše ve Zlíně.    Práce vznikaly postupně v průběhu ...
  Přidáno v 19. 1. 2017 4:33, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Konečně jsme mediální hvězdy! V naší škole byla minulý týden v pátek paní redaktorka z Českého rozhlasu Brno. Nahrála vystoupení dětí z 1.B a 5.A. Prvňáčci zazpívali a také zahráli na flétničky ...
  Přidáno v 13. 1. 2017 1:59, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
Zobrazení příspěvků 1 - 30 z 77 Zobrazit více »

Poděkování tatínkům žáků

přidáno: 23. 6. 2017 5:34, autor: Zdena Velebová

Paní vychovatelka Plšková jménem všech žáků, vychovatelek a vedení školy velmi děkuje ochotným tatínkům panu Simerskému, Hostašovi, Mitášovi, Kosečkovi, Zvonkovi, Jasenskému, Kuchovskému a Šopíkovi, kteří 22.6.2017 rozebrali a vystěhovali skříně ze školní družiny určené k likvidaci.

Děkujeme!

Mgr. Marcela Plšková vedoucí vychovatelka

 

Zábavné pokusy na UTB

přidáno: 15. 6. 2017 22:39, autor: Zdena Velebová

   Ve čtvrtek 15. června přichystala pro děti ze školní družinky p.Leciánové velmi vstřícná paní Ondrášová, maminka naší žákyně, oblíbenou tradiční akci „Zábavné pokusy na UTB“. Děti měly jedinečnou možnost podívat se do skutečné vysokoškolské laboratoře a na vlastní oči s úžasem pozorovat např. měnící se barvu tekutiny při působení kyseliny a zásady, působení kyslíku při hoření apod. Vlastnoručně si po náležité instruktáži vyzkoušely výrobu blesků, nabití a rozpohybování autíčka, udržení kapaliny ve skleničce dnem vzhůru nebo změnu barvy kapaliny zatřesením.

Všichni jsme si odnesli z akce obrovitý pozitivní zážitek.

J. Leciánová, vychovatelka ŠD

Kouzelník ve školní družině

přidáno: 9. 6. 2017 3:14, autor: Zdena Velebová

Pro zpestření všedních dnů jsme v úterý 6.6.2017 v naší školní družině přivítali kouzelníka Reno. Na jeho návštěvu jsme se již dlouho těšili. Jeho triky se dětem moc líbily. Nadšení byli hlavně ti, kteří při kouzlech mohli asistovat. Moc jsme se zasmáli a ještě teď si lámeme hlavu, jak některá kouzla dokázal.

Mgr. Marcela Plšková

vedoucí vychovatelka
 

Školní družina na filmovém festivale

přidáno: 6. 6. 2017 22:47, autor: Zdena Velebová   [ aktualizováno 6. 6. 2017 22:48 ]

 

Ve Zlíně proběhl od 26.5. do 3.6.2017 již 57. ročník Dětského filmového festivalu. Školní družina se rozhodla zúčastnit se několika  filmových představení. Jednalo se o krátké animované filmy Kocour Pelle a Cesta do Melanie. Po každém filmovém představení jsme se podívali také na náměstí Míru, které bylo na malé návštěvníky skvěle připraveno. Čekala na nás spousta lákadel. Společně jsme si nechali pomalovat obličeje, sami jsme malovali obrázky, vyzkoušeli jsme jízdu na kole, mohli jsme si vyrobit korálkové náramky a mnoho dalších zajímavostí. Dětský filmový festival jsme si tedy všichni společně moc užili.

Mgr. Marcela Plšková

vedoucí vychovatelka

Dětský den ve školní družině

přidáno: 6. 6. 2017 22:45, autor: Zdena Velebová

 

Ve čtvrtek 1. 6. 2017 oslavili žáci školní družiny Mezinárodní den dětí malou zahradní slavností. Společně jsme soutěžili, hráli si na písku, cvičili s kruhy, malovali si ve školním altánku a chodili bosky po hmatovém chodníčku. Sluníčko se na nás smálo a celé odpoledne se nám vydařilo.

Mgr. Marcela Plšková

vedoucí vychovatelka

Školní družina na návštěvě u hasičů

přidáno: 29. 5. 2017 23:08, autor: Zdena Velebová   [ aktualizováno 29. 5. 2017 23:10 ]

V pondělí 29.5. 2017 se děti ze všech oddělení vydaly k tenisovým kurtům, kde na ně čekalo příjemné překvapení. Za dětmi přijeli hasiči z městské části Prštné, aby je seznámili s jejich nelehkou prací. Děti se dozvěděly, co všechno jejich profese musí zvládat. Zkoušely si helmy, otěžkaly pily, viděly střihání plechu, prošly si vozem a na závěr je čekalo velké překvapení. Všechny děti mohly stříkat z profesionální hadice na cíl. To bylo příjemné zchlazení parného dne. Celá akce se dětem velmi líbila.

Jana Kotasová, vychovatelka ŠD

Výtvarná soutěž "Krásy jara"

přidáno: 21. 5. 2017 22:28, autor: Zdena Velebová

Ve středu 17.5. 2017 se konala výtvarná soutěž Krásy jara ve družině p. Kadlíkové. Přišly děti, které rády kreslí. Jejich práce byly moc pěkné. Společně jsme si povídali, co se nám na jaru nejvíce líbí. Všichni dostali sladkou odměnu a už se budeme těšit na další společné setkání.

 

Kamila Kadlíková, vychovatelka ŠD

 

Besídka ke Dni matek v družině p.Plškové a p.Kadlíkové

přidáno: 11. 5. 2017 23:17, autor: Zdena Velebová   [ aktualizováno 14. 5. 2017 22:54 ]

Dne 11.5. děti z kroužku školní družiny flétny a zpěváčku zahrály a zazpívaly maminkám k jejich svátku. Poslechnout si je přišli také tatínci, babičky a dědečkové. Děti byly velmi šikovné a všem se jejich vystoupení moc líbilo. Zpívaly jak písničky od Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka, tak lidové písně, populární a písně pro děti.

 Mgr. Marcela Plšková, vedoucí ŠD

Kamila Kadlíková, vychovatelka ŠD

Zlatý slavík v ŠD p.Kadlíkové

přidáno: 28. 4. 2017 4:51, autor: Zdena Velebová   [ aktualizováno 5. 5. 2017 4:19 ]

Ve školní družince paní Kamily Kadlíkové zpíval "Zlatý slavík", tedy přesněji děti v soutěži "Zlatý slavík". Paní Kadlíková moc chválí všechny děti, které si přišly zazpívat. Zpívaly krásně i náročné písně. Zlatým slavíkem se podle všech jednoznačně stala Anička Šalomounová ze třídy 3.B s písní Lady Carneval od Karla Gotta. Také velmi pěkně zpíval Kryštof ze 3.A, a to naši hymnu. Šimon Šopík s Magdou Býmovou z 1.B krásně zazpívali píseň - Rodné údolí.

 

Kamila Kadlíková, vychovatelka ŠD

Čarohrátky

přidáno: 25. 4. 2017 22:35, autor: Zdena Velebová

 

Děti ze školních družin p.Leciánové a Kotasové oslavily sice předčasně, ale o to s větším nasazením, svátek čarodějnic svými ČAROHRÁTKAMI. Čtyři hlavní čarodějové Ester Juráková (Alexandra), Honza Baťa (Superděda), Natka Pavlenková (Královna) a Honza Tesař (Harry Potter) si vybrali své pomocníky do družstev, a tak vzniklo družstvo Kocouři, Superčarodějnice, Bradavičnatci a Kouzelní Harry Potterové. Nejvýrazněji zněl pokřik Kocourů:  „Čarodějky to jsme my, umíme čarovat víc než vy!“

Hned poté jsme se pustili do čarodějných disciplín, např. přenášení kouzelných bobulí, transport začarované lahve a zlatým hřebem byl let čarodějnic na kouzelném košťátku. Čas začarovat neumíme, takže další disciplíny absolvují čarodějnice opět až za rok.

 

Jana Leciánová, vychovatelka ŠD

1-10 of 43