Soutěž „120 let s Baťou“

přidáno: 9. 12. 2014 23:00, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
Úterý, 9. prosinec 2014. Den „D“. Vyvrcholení tříměsíčního maratonu příprav a soutěžení pro čtveřici našich osmáků Báru Matůšovou, Marka Geržu, Katku Sedmerovou a Petru Kotolanovou.

To jsou totiž jména reprezentantů naší školy, která vzešla z říjnového školního kola a listopadového semifinále v Baťově vile. V říjnu soutěžilo 30 našich žáků, v listopadu 13 zlínských škol a nyní se ve finále, konaném v Masters of Rock, sešlo šest postoupivších (a nejlepších) týmů. Okružní, Štefánikova, Slovenská, Štípa, Malenovice a MY!

Jak to všechno dopadlo? Jako každá hra, která má vzestupy i pády. Ve znalostní soutěži byl náš tým v polovině otázek poslední, ale nakonec ji vyhrál. Po druhé disciplíně – zašněrování tenisky jednoručně na čas – už to bylo horší, a pak přišla tvořivá činnost, design boty (to je honosný název pro „pomalování“ bílé gumáky fixami).  To se nám povedlo, nicméně na stupně vítězů to nestačilo a skončili jsme těsně čtvrtí. Bylo znát trocha zklamání, ale i úlevy, radosti z cen a uspokojení z výborně fandících spolužáků i spokojenosti nás učitelů, kteří jsme vše prožívali určitě nejméně tak jako soutěžící.

Líbila se i kapela, která vyplňovala čas mezi disciplínami, a známý moderátor Petr Horký po celou dobu prokazoval svou profesionalitu, hlavně ke konci soutěže, kdy porota měla opravdu těžkou hlavu z toho, jak podělit dva týmy o první místo, a moderátor musel hodně dlouho improvizovat.

Jsme rádi, že si náš tým neudělal ostudu, ale bojoval se ctí, byl připraven a že si určitě znalosti o baťovském Zlíně uchová v paměti do dalších let. Děkujeme a blahopřejeme! A na úplný závěr – sledujte kromě webových stránek školy i stránky města Zlín, brzy zde najdete videa, fotky i další záznamy z této soutěže.

 

Mgr.Darina Sotolářová, Mgr. Jan Fojtík
Comments