Soutěž 120 let s Baťou - postup do finále

přidáno: 23. 11. 2014 22:52, autor: Jan Zicha   [ aktualizováno 23. 11. 2014 22:53 ]
V pátek 21. listopadu se uskutečnilo semifinále soutěže 120 let s Baťou. Naši školu reprezentovali čtyři žáci, kteří dosáhli ve školním kole nejlepších výsledků. Kačku Sedmerovou, Barču Matůšovou, Peťu Kotolanovou a Marka Geržu čekaly nelehké úkoly. V rozmezí několika dní museli společně vytvořit zajímavou prezentaci o životě v baťovském Zlíně mezi dvěma světovými válkami, svůj výtvor pak prezentovat přímo na soutěži před odbornou porotou v omezeném časovém limitu. Druhým úkolem byl vědomostní test.  U obou prací porota stanovila velmi přísná kritéria hodnocení. Toho se ale naši žáci nezalekli. Velmi pečlivě a svědomitě připravovali prezentaci a získávali informace pro úspěšné složení testu. To vše na úkor svého volného času.

Jejich mravenčí práce přinesla ovoce. V rozhodujících chvílích prokázali svoji kvalitní přípravu a v konkurenci 12 základních škol postoupili do finálového klání, které se uskuteční
9. prosince v Masters of Rock Café. Za úspěchem této čtveřice stojí především originalita, se kterou zabodovali při tvorbě prezentace. Proto jim ještě jednou za kabinet dějepisu gratulujeme a ve finále držíme palce.

Mgr. Jan Fojtík,  Mgr. Darina SotolářováComments