Školní kolo Olympiády z českého jazyka

přidáno: 17. 12. 2014 3:22, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
Ve středu 10.12.2014 se pokoušelo 26 osmáků a deváťáků zdolat nástrahy zadání školního kola Olympiády z českého jazyka. Tato soutěž se skládá ze dvou hodinových částí – v první žáci řeší různé mluvnické (nejenom pravopisné, ale hlavně tvaroslovné, skladební, logické i jiné) „záhady“ českého jazyka. Druhá část je slohová – letos bylo vyhlášeno téma „Pohled z okna“ – doporučen byl slohový útvar převážně popisný, ale mohly být využity i prvky vypravovací a úvahové

Žáci se snažili a nakonec vytvořili zajímavé práce. Nebylo jednoduché je opravovat, paní učitelky Sotolářová, Postavová, Úradníková a pan učitel Fojtík z nich měli pěkně zamotanou hlavu. Nejlepší ze slohových prací uveřejníme v dalším čísle školního časopisu, případně i s řešením je najdete po Vánocích na nástěnce v mezipatře. Ale určitě teď nesmíme zapomenout na výsledky:

Do okresního kola postupují dva žáci – vítěz Jakub Fojtík z 9.B a druhý Tomáš Pompa z 9.A, třetím nejlepším byl Jan Macharáček z 9.B.  Další výsledky viz tabulka.

Gratulujeme, diplomy i ceny předáváme a držíme palce do postupového kola!

 

Mgr. Darina Sotolářová


Comments