Projekt ve 2. a 4. třídách s Daggie, rodilou mluvčí z USA

přidáno: 6. 10. 2015 2:06, autor: Zdena Velebová

V pátek 25. září 2015 proběhl ve 2. a 4. třídách projektový den ke Dni jazyků, který pro naše žáky připravila Jazyková škola Lingua Zlín.

Celkem v pěti třídách s dětmi pracovala Daggie, rodilá mluvčí z USA. Druháčci si poslechli něco o Spojených státech amerických, viděli obrázky, mapu, vlajku. Daggie jim pověděla o národních jídlech a amerických zvířatech. Děti se naučily typickou anglickou rýmovačku a tvořily podzimní dekorace. V celé hodině se mluvilo pouze anglicky.

Druháčkům se hodina moc líbila, protože byla zábavná, nejvíce je bavilo kreslení do knížečky a rozhovor.

Ve 4. třídách byly velké plány: Opět představení USA, potom hry „Who am I?“, ve kterých děti hádaly známé osobnosti, hláskování anglických slov, práce v týmech s kartičkami a hádání slov podle obrázku nebo pantomimy. Na závěr příběh o Karkulce s otázkami. I žákům 4. tříd se hodina s Daggie velice líbila, snažili se reagovat, pochopit smysl slov. Nejvíce je bavilo hraní her, soutěžení, kreslení úkolů, hádání zvířat a hra „Simon says…“. Samozřejmě, že hodina vedená jen anglicky byla pro děti náročná, některá slovíčka neznaly, něčemu hned nerozuměly, ale i přesto nakonec úkoly pochopily. A na otázku:“Chtěli byste podobnou hodinu znovu?“ zazněla jasná odpověď:“Jednoznačně ano!“.

 

Comments