Okresní kolo Olympiády z českého jazyka

přidáno: 9. 2. 2015 21:49, autor: ZŠ Komenského I, Zlín

Ve čtvrtek 5. 2. 2015 se Tomáš Pompa z 9. A a Jakub Fojtík z 9. B zúčastnili (jako první dva postupující ze školního kola) okresní soutěže, kterou již tradičně pořádá základní škola  v Brumově-Bylnici.

Mrazivé ráno a dvouhodinová cesta autobusem neubraly nic na odhodlání kluků umístit se co nejlépe a po ryze valašském přivítání „Tož, ogaři, poďte“  byli kluci „cérkama“ uvedeni na svá místa ve třídách. Nejprve hodinu zápolili se slohem na téma „Nebojte se, my tady jenom strašíme“ a po přestávce stejně dlouho s mluvnickou částí. Pak už se jen čekalo na opravy a vyhodnocení. To nebylo vůbec jednoduché, jak potvrzuje paní učitelka Sotolářová – slohové práce na prvních pozicích se musely několikrát pročítat, aby se určilo co nejobjektivnější pořadí.

Výsledky už známe, kluci nezvítězili a do kraje nepostoupili, ale v konkurenci šedesáti žáků ze zlínského okresu se umístil Jakub na parádním 12. místě a Tomáš na 23. Vyzkoušet si své znalosti v takové konkurenci nebylo určitě špatné a my jim jako reprezentantům školy za účast i výsledek děkujeme!

Fotodokumentaci ze soutěže si můžete prohlédnout ve fotogalerii brumovské školy.

Mgr. Darina Sotolářová

P.S. Slohovky z „okresu“ sice nemáme k dispozici, ale v dalším čísle školního časopisu Čtvera uveřejníme práce nejen Tomáše a Jakuba ze školního kola.Comments