Lyžařský výcvik žáků 7. ročníku

přidáno: 16. 3. 2015 4:13, autor: Jan Zicha

V týdnu od 1. do 6. března se ve skiareálu Kohútka na chatě Javorka uskutečnil lyžařský výcvik žáků 7. ročníku. Zúčastnilo se ho celkem 28 žáků, které vedli instruktoři z řad učitelů naší školy (p. Gerberyová, p. Zicha a p. Steska). O zdraví žáků se starala a na jejich hygienické návyky dohlížela paní Plšková, která byla zároveň i intstruktorkou.

Stravování bylo velmi dobré, odpovídalo zásadám správného zdravého stravování. Snídaně byly řešeny formou bohatého švédského stolu, kde si všichni mohli vybrat dle chuti i apetitu.

Sněhové podmínky jsem měli výborné. Kromě dopoledne prvního dne, kdy zapršelo, se po zbytek týdne střídalo slunečné počasí s občasnými sněhovými přeháňkami. Fungovaly všechny sjezdovky, které byly zasněžené a kvalitně připravené.

V závěru výcviku proběhl závod ve slalomu, který proběhl ve dvou kolech:

Dívky :

  1. místo: Mrázková Marie
  2. místo: Hluchá Michaela
  3. místo: Krahulíková Kateřina

Chlapci  :

  1. místo: Trnovec Daniel
  2. místo: Gerža Petr
  3. místo: Doležal Ondřej

Doufám, že si žáci z kurzu odnesli mnoho pěkných zážitků i nových zkušeností v oblasti sjezdového lyžování. Záleží už jenom na nich, zda je budou nadále rozvíjet a zdokonalovat, aby jim tento zimní sport přinášel do budoucna mnoho radosti a prožitků.

Mgr. Jan Zicha


Více fotografií ZDE

Comments