LOGIK 2014

přidáno: 15. 12. 2014 22:45, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
Letos jsme slavili malé výročí, 10. ročník matematické soutěže LOGIK, a možná právě proto se nás v pondělí 15. prosince sešlo v jídelně školy tolik – 71 matematických talentů. Soutěž je určena pro žáky 6., 7. a 8. ročníku, kteří řeší ve svých kategoriích deset příkladů s maximálním ziskem 10 bodů. Sice se nikomu nepodařilo překonat rekordních deset bodů Tomáše Pompy z roku 2011, ale přesto jsou výsledky velmi hezké.

Mezi dvaceti pěti šesťáky se nejvíce dařilo Matěji Špalkovi z VI. C a Lukáši Koudelíkovi z VI. B, kteří získali 7 bodů. O bod méně získali Roman Prokop z VI. A, Ondřej Vavrys, Jakub Strakoš a Viktor Jahodík, všichni z VI. B.

Sedmáků letos soutěžilo osmnáct a nejlépe se dařilo Ondřeji Kalovi z VII. A, Karolíně Kantorové a Filipu Hnilicovi z VII. B, všichni tři správně vyřešili šest příkladů.

Nejpočetněji byla letos zastoupena kategorie 8. ročníku. Z dvaceti osmi soutěžících si nejlépe vedl Filip Vlček z VIII. B, který získal 7 bodů. Výborného výsledku dosáhli také Štěpán Potůček a Kateřina Sedmerová, oba z VIII. A, kteří se propočítali k 5 bodům.

Mgr. Jitka Ocelková


Soutěž Logik 2014Comments