Děti z 5.B "šily" šaty z listí

přidáno: 3. 11. 2015 2:26, autor: Zdena Velebová   [ aktualizováno 3. 11. 2015 2:28 ]

Kouzelné šaty

 Ve čtvrtek jsme v pracovních činnostech vyráběli šaty z javorového listí. Ale POZOR! Nebyly to šaty jen tak obyčejné, byly to totiž šaty kouzelné. Můžeš létat, měnit stromy ze zelených na žluté, oranžové… Staneš se paní  Podzimová a ovládneš všechny lesy! Já jsem v nich už byla. Ach, to bylo báječné, určitě bych s nimi na modelingovém molu vyhrála první místo. Všem se moc líbí a mě bavilo je vyrábět.
Bára Vičánková
 

Dokonalé šaty

  V pracovních činnostech jsme tvořili šaty. A nebyly to šaty ledajaké! My jsme tvořili nádherné šaty z listí, které byly naprosto dokonalé. Každý v ten den měl přinést trochu javorového listí. I já jsem přispěla svou troškou do mlýna. Paní učitelka měla již předem připravený střih šatů, který jsme my všichni ve třídě dotvářeli. Listí jsme shromáždili na velkou hromadu a začali pomalu třídit, odstříhávat stopky a lepit. A světe div se, během chviličky byly šaty ušité. A moc krásné!
Adéla Janů

Téma: Šaty z listí

  Co je na to potřeba:
hodně javorových listů různých barev

tavící pistoli

podstavce (např. polystyrenové)

velký střih šatů v životní velikosti (z krabice od televize)

Jak na to:

 Nejprve si z krabice od televize vystřihneme střih šatů. Pak si roztřídíme listy podle barev na svou hromádky. Můžeme začít lepit listí od barvy, kterou si vybereme. Lepíme listy tavicí pistolí postupně jeden vedle druhého, místečko vedle místečka, tak aby se překrývaly. Postupujeme zdola nahoru, tak jako bychom skládali nějakou střechu. Šaty tónujeme barevně podle našeho vkusu. Jakmile máme nalepeno, šaty postavíme do podstavců a je hotovo.

Závěr:

 V šatech jsme se samozřejmě hned chtěli všichni vyfotit. Když jsme je potom dali na chodbu, koukali na ně i žáci druhého stupně a holky se u nich také fotily. To nám udělalo obrovskou radost, protože naše práce tak byla oceněna.
Barbora Prchlíková

 

 

Comments