Den v 5.A

přidáno: 26. 10. 2015 4:22, autor: Zdena Velebová   [ Aktualizováno 27. 10. 2015 0:27 uživatelem ZŠ Komenského I, Zlín ]

První a druhou hodinu v pátek 23. října proběhl ranní daltonský ucelený blok na téma „psi“. Sabina Daňková si pro své spolužáky připravila zajímavosti o ,,nejlepším příteli člověka¨. Kromě nejrůznějších knih a pomůcek k chovu pejsků, přivedla i svého čtyřnohého kamaráda fenku Jessinku. Ta se aspoň na chvíli mohla stát novou žákyní 5. A třídy. Po zajímavém výkladu si všichni prohlédli další knihy, pohledy a suvenýry s tématem pejsků od ostatních kamarádů. Na závěr se pustili do samostatné skupinové práce v pracovních listech. Celý blok jsme si všichni moc užili.

Třetí a čtvrtou hodinu si žáci ve výtvarné výchově připomněli anglosaský svátek Halloween, který se slaví vždy na konci října. Svá strašidla, duchy, netopýry, dýně a jiné strašidelné bytosti kreslili na černý papír olejovými pastely giocondami. Kresba tak dostala ještě více strašidelný výraz. I tato dvouhodinovka nás moc bavila.

Mgr. Lucie Köglerová

Fotografie ve fotogalerii ZDEDen v 5.A ‎(říjen 2015)‎


Comments