Den v 1.A

přidáno: 11. 1. 2016 5:25, autor: Zdena Velebová

V první hodině jsme si - tak jako to v pondělky bývá, povídali, co jsme zažili o víkendu - tentokrát jsme vykládali o lyžování, návštěvách, taky o domácím vaření a pečení. Povídání jsme zakončili hrou na "mimozemšťany" (procvičení hláskování slov).

Na tabuli pak na děti čekaly úkoly - měly opravit popletené věty a některé z nich opsat do sešitu.

Druhou hodinu byla matematika. V první hře měly děti nelehký úkol: Dostaly kartičku s číslem, kterou nesměly nikomu ukázat, nesměly ani mluvit, a přesto si musely najít člověka se stejným číslem jako mají oni. Ze začátku vládla nejistota, ale brzy všichni pochopili, že domlouvat se dá i rukama a nohama. Poté děti hravě zvládly i další úrovně této hry. I pracovat se musí - takže po hře už se plnily úkoly v pracovním sešitě.

Ve třetí hodině se četlo nové písmenko (G). A protože je nás na čtení mnoho, zkoušíme i jiné možnosti, dnes například čtení po skupinkách. Poté se vždycky trochu uklidníme psaním do písanek.

Ve výtvarné výchově jsme vyráběli sněhuláky. Vypadá to jednoduše, zmuchlat kousek papíru... ale zkuste si z toho postavit sněhuláka. Většina dětí se nevzdala, tak snad naši sněhuláci, momentálně postávající na okenním parapetu, přivolají další várku sněhu.

 

Mgr. Hana Marková

 

Comments