Den s němčinou – Autobahnspiel

přidáno: 3. 6. 2015 23:05, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
V úterý 2.6. jsme využili nabídky Goethe Institutu Mnichov zúčastnit se soutěže Poznej Německo – Autobahnspiel. Akce proběhla v prostorách Zlínského klubu 204 (bývalá knihovna) a účastnili jsme se jí my sedmáci, kteří se prvním rokem učíme německy.

Hned u vchodu nás překvapily slečny mluvící jenom tímto jazykem, ale naštěstí moderátorka mluvila česky a i úkoly byly zadány v naší mateřštině. Na celkem 16 stanovištích  pojmenovaných podle 16 velkých německých měst jsme plnili nejrůznější úkoly vztahující se k historii i dnešku Německa. Formy stanovišť byly opravdu různorodé, některé i praktické (fotbaloví fanoušci, vůně). Kromě správných odpovědí jsme ještě sbírali do našich záznamových pasů tzv. kilometry (takže trocha strategie do hry) a navíc nás tlačil čas – měli jsme jen 60 minut.

Abychom vás nenapínali, z 28 družstev různých škol, kdy my sami z naší školy jsme vytvořili 5 družstev, jsme získali 1.,2.,4. a 5.místo!! Prvními byli Petr Nosek, Tereza Dočkalová a Marie Mrázková ze 7.A. Dostali drobné dárečky a stejně jako všichni si to báječně užili. Určitě z této akce budeme ještě v budoucnu těžit.

Mgr.Darina Sotolářová
Comments