Den s 1.A

přidáno: 30. 11. 2015 23:08, autor: Zdena Velebová   [ Aktualizováno 1. 12. 2015 1:58 uživatelem ZŠ Komenského I, Zlín ]

Pátek v 1.A byl výlučně zeleninový a ovocný. Vlastně se ani tak moc nehrálo na školu. Zato veselo bylo a tak to má být.

V prvouce se děti učí o ovoci a zelenině. Už víme, jak je obojí zdraví prospěšné, vitamíny známe od A do Z... ale taky známe děti, některým zeleninka a ovoce moc nechutná.

Proto jste si vymysleli ovocný a zeleninový den.

V první hodině jsme ovoce a zeleninu pojmenovávali, snažili se ji poznat poslepu i po čichu. V pracovním listu jsme pak sestavovali názvy jednotlivých druhů, a tak si povídali o tom, které části rostlin vlastně jíme.

Druhá hodina nám pomohla odhalit, které ovoce a zeleninu můžeme pěstovat u nás v přírodních podmínkách, které ve skleníku a které musíme dovážet z jiných krajů. 

Ve třetí hodině jsme konečně ochutnávali. Největší pozdvižení způsobil zázvor a hned za ním česnek a cibule. Nejrychleji zmizela jablíčka, inu jistota a chuť všem důvěrně známá.

V poslední hodině jsme rozkrájeli mrkev a použili ji jako výtvarný nástroj: pomocí tiskátka z mrkve jsme vytvářeli obrázky čertů, Mikulášů a andělů, protože... protože Mikuláš je skoro za dveřmi.


Více fotografií ZDE

Mgr. Hana Marková
Comments