Adaptační pobyt žáků 8. ročníku

přidáno: 25. 9. 2014 2:24, autor: Jan Zicha   [ Aktualizováno 29. 9. 2014 1:27 uživatelem ZŠ Komenského I, Zlín ]

Ve středu 17. září se osmáci vypravili na adaptační kurz. První dvě vyučovací hodiny strávili ještě ve školních lavicích, ale o velké přestávce se shromáždili před školou a nedočkavě vyhlíželi autobus. Asi po čtvrt hodině je pan zástupce přišel upozornit, že autobus stojí celou dobu za rohem. Všichni se nahrnuli dovnitř a hurá na Jelenovskou.

Adaptační kurz si děti doslova vychutnávaly. Program, kterého se zúčastnily, byl připraven profesionálně. Byl zábavný, poučný, místy i náročnější na fyzičku (kašlem na to, radši chcípnem); děti se ho zúčastňovaly s nadšením. Chvíle volna po obědě trávily na svých pokojích. Na večery jim jejich spolužáci, kteří s sebou přivlekli plné kufry reproduktorů a blikajících světel, připravili úžasné diskotéky. Účast byla téměř stoprocentní, přerušovaná jen krátkými odchody na druhou večeři, která pro ně byla připravena v restauraci. Takto posilněni, trsali by až do rána – nebýt učitelů, kteří je nutili dodržet večerku.

Celkově vládla na adaptačním kurzu velmi dobrá, přátelská atmosféra, kterou mírně kazilo pouze vědomí, že je to v rámci základní školy poslední společný dlouhodobější pobyt.


Adaptační pobyt žáků byl uskutečněn za přispění z dotace FMTV města Zlína.

Dana GerichováComments