Úvod‎ > ‎

Aktivity Montessori 2016/17

 • Návštěva v Ústavu chemie na UTB   Dne 14. 6. 2017 navštívily Ústav chemie na Univerzitě T. Bati děti ze Základní školy Komenského I ve Zlíně. Zde bylo pro ně připraveno zábavné chemické dopoledne. Na děti čekala ...
  Přidáno v 15. 6. 2017 2:07, autor: Zdena Velebová
 • Projekt Zdravá školní jídelna finišuje - proběhl letní souboj Třešně versus jahody!   Do projektu se s obrovským nasazením zapojily děti z Montessori tříd a jejich rodiče. Starší žáci připravili pro své mladší spolužáky v rámci českého jazyka dotazník. V Montessori třídách každoročně ...
  Přidáno v 9. 6. 2017 4:26, autor: Zdena Velebová
 • Druháčci na výletě! Šestý červen druháci strávili na školním výletě. Nejprve jsme navštívili hrad Buchlov, kde nás zaujaly sbírky kůží afrických zvířat a pověst o místím strašidle. Pak jsme pod hradem poobědvali a ...
  Přidáno v 11. 6. 2017 22:52, autor: Zdena Velebová
 • Beata Chromková na špici biologických soutěží      Květen letošního roku se stal úspěšným obdobím pro Beatu Chromkovou z 8.B.  Nejprve se jí podařilo zvítězit v krajském kole biologické olympiády, která se uskutečnila v krásných prostorách ZOO ...
  Přidáno v 28. 5. 2017 22:40, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Čteme dětem v 1.B Chcete, aby Vaše děti měly bohatou slovní zásobu? Aby si uměly hrát s fantazií, aby večer usínaly s pohádkovými sny? Potom svým dětem čtěte. I když už si nějakou tu ...
  Přidáno v 12. 5. 2017 4:33, autor: Zdena Velebová
 • ZOO Lešná 27.4.2017     Stalo se již tradicí, že koncem dubna míří kroky našich žáků do krásných prostor ZOO Lešná. Proč právě v tomto období? Protože jaro už je v plném proudu, v ZOO ...
  Přidáno v 3. 5. 2017 21:48, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Studené vaření – 26.4. 2017     Když se řekne vaření či kuchyně, vybaví se většině nás maminka u sporáku plného bublajících hrnců a vůní, které se z nich linou. Ale i muži se umí v těchto ...
  Přidáno v 3. 5. 2017 3:43, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Konference pro učitele 1. stupně - sobota 22.4.2017 V sobotu 22. dubna od rána až do 16 hodin proběhla v naší škole Konference pro učitele prvního stupně. Přijeli kreativní učitelé zdaleka i z blízka, např. z Otrokovic, Uherského ...
  Přidáno v 24. 4. 2017 0:20, autor: Zdena Velebová
 • Den naruby 2017 Ve středu 5. dubna se na 2. stupni uskutečnil již tradiční Den naruby. Jedná se o projektový den žáků 9. ročníku, kteří si u příležitosti Dne učitelů vyzkouší jejich práci ...
  Přidáno v 17. 4. 2017 22:16, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Velikonoční odpoledne s dětmi a rodiči No, bylo to opět úžasné! Po roce jsme se opět setkali s rodiči a dětmi nad velikonočním tvořením. Maminky, paní učitelky a paní vychovatelky připravily dílničky, ve kterých si děti ...
  Přidáno v 11. 4. 2017 23:11, autor: Zdena Velebová
 • Projekt Zdravá školní jídelna pokračuje jarní snůškou vitamínů! Všichni víme, jak naše paní kuchařky nejen skvěle, ale i zdravě vaří. Zkusili jsme si, jaké to je, na chvíli se změnit v kulináře. Naši kamarádi z 9.B nám ...
  Přidáno v 11. 4. 2017 22:36, autor: Zdena Velebová
 • Velikonoční jarmark Jako již tradičně proběhl v rámci příprav na svátky jara velikonoční jarmark. Všichni žáci prvního stupně vyráběli drobné dekorační předměty, které se na jarmarku prodávaly. Fotečky jsou důkazem toho, jak ...
  Přidáno v 10. 4. 2017 23:17, autor: Zdena Velebová
 • Děti z MtŠ Kúty v naší škole na tradiční návštěvě Blíží se den zápisu, a tak se budoucí prvňáčci z MŠ Kúty přišli přesvědčit, že se školy rozhodně nemusí bát. Zažili atmosféru vyučování, školáci jim předvedli, co všechno už umí ...
  Přidáno v 4. 4. 2017 5:34, autor: Zdena Velebová
 • XIV. ročník soutěže First Mini Certificate Ve středu 29. 3. 2017  se na naší škole konal XIV. ročník  soutěže  anglickém  jazyce First Mini Certificate. Soutěž jsme pořádali  pro žáky  7. tříd druhého stupně škol zlínského ...
  Přidáno v 4. 4. 2017 3:35, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Beseda s vojákem Ve čtvrtek 30. března proběhla ve třídě 8. A beseda na téma ZÁLOHA OZBROJENÝCH SIL ČR. Pozvání přijal pan Jindřich Kovařík, voják v záloze, který dokázal velmi poutavě pohovořit o ...
  Přidáno v 3. 4. 2017 4:25, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • KLOKAN 2017 V pátek 17. března řešili všichni žáci 2. - 5. ročníku matematickou soutěž Klokan, ve středu 22. března se do soutěže zapojili vybraní žáci 2. stupně. A kdo získal letos nejvíce ...
  Přidáno v 23. 3. 2017 22:40, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Nové číslo časopisu Čtvera Spoustu zajímavostí z dění v naší škole najdete v březnovém vydání časopisu Čtvera. Ke stažení je ZDE.
  Přidáno v 21. 3. 2017 23:00, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Úspěchy ve sportovní gymnastice Sportovní gymnastika ve školách Zlínského kraje stále žije     Gymnastika je základem veškerých sportů a zdravého pohybového rozvoje dětí – známá to pravda sportovního i tělocvikářského života doprovází veškeré pohybové aktivity již ...
  Přidáno v 20. 3. 2017 12:41, autor: Jan Zicha
 • Ekotým - seznámení s pravidly třídění odpadu v učebnách školy Každý z nás produkuje odpady, se kterými je dále potřeba vhodně nakládat. Pokud budeme například obal od svačin vyhazovat do směsného odpadu, nedáme použitému obalu šanci na jeho opětovné využití ...
  Přidáno v 20. 3. 2017 5:31, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Den svatého Patrika v AJ 6. ročníku formou daltonských úkolů V pátek 17.3. jsme si v hodinách angličtiny v 6. ročníku připomenuli den sv. Patrika, který je patronem Irska. Připojili jsme se k irským oslavám tím, že žáci přišli ...
  Přidáno v 20. 3. 2017 0:34, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Význam slova a dokončování citátů na 1. stupni Třetím rokem  si březen, jakožto měsíc knihy, užíváme s různými soutěžemi, které se týkají knih, čtenářské gramotnosti, citátů. První týden jsme si hráli se slovy. Děti na prvním stupni hádaly ...
  Přidáno v 17. 3. 2017 1:13, autor: Zdena Velebová
 • Výstava Hedvábná cesta Žáci 6. ročníků se v pondělí 13.3. 2017 vypravili do Muzea jihovýchodní Moravy. Tady se  v rámci výstavy Hedvábná cesta seznámili s nejstarší obchodní cestou spojující Evropu s Asií ...
  Přidáno v 15. 3. 2017 2:09, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Projekt Zdravá školní jídelna pokračuje! Školní jídelna připravila pro rodiče žáků na třídní schůzky ochutnávku pomazánek. Třídní schůzky proběhly v pondělí 6.3.2017 od 16:00 do 18:00 hodin. Paní kuchařky připravily pomazánky ...
  Přidáno v 10. 3. 2017 1:33, autor: Zdena Velebová
 • Recitační soutěž 2. a 3. tříd      Ve čtvrtek 2. března proběhlo školní kolo recitační soutěže žáků 2. a 3. tříd. Pětičlenná porota učitelů a žáci 5. třídy MONTESSORI vybírali z 24 přednášejících. Po důkladném zvážení výsledků ...
  Přidáno v 6. 3. 2017 4:17, autor: Zdena Velebová
 • Školní kolo recitační soutěže   Ve středu 22. 2. 2017 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže žáků 2. stupně. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích a zúčastnilo se jí celkem 27 žáků. Všichni se na své ...
  Přidáno v 3. 3. 2017 5:23, autor: Zdena Velebová
 • Lyžařský kurz - závod ve slalomu V předposlední den lyžařského výcvikového kurzu  žáků 7. tříd proběhl závod ve slalomu. Soutěžilo se ve třech kategoriích: chlapci, dívky a snowboard.Výsledky nejlepších v každé z kategorií:kategorie dívek ...
  Přidáno v 4. 3. 2017 2:41, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Vícegenerační turnaj ve volejbalu 22.1.2017 v neděli dopoledne se uskutečnil další ročník vícegeneračního turnaje ve volejbalu. Mladé volejbalistky z kroužku volejbalu si pozvaly své rodinné příslušníky na „turnajek“. Sešlo se tak dohromady ...
  Přidáno v 30. 1. 2017 5:00, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Okresní kolo Dějepisné olympiády V středu 18. ledna 2017 jsme organizovali v prostorách naší školy už po dvanácté okresní kolo Dějepisné olympiády. Tematické zaměření 46. ročníku „Marie Terezie – žena, matka, panovnice aneb Habsburkové 18 ...
  Přidáno v 20. 1. 2017 3:40, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Výstava výtvarných prací našich žáků v Krajské knihovně F. Bartoše     Hned první týden v lednu, tedy po skončení vánočních prázdnin, jsme byly instalovat výstavu výtvarných prací našich žáků v Krajské knihovně F. Bartoše ve Zlíně.    Práce vznikaly postupně v průběhu ...
  Přidáno v 19. 1. 2017 4:33, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
 • Konečně jsme mediální hvězdy! V naší škole byla minulý týden v pátek paní redaktorka z Českého rozhlasu Brno. Nahrála vystoupení dětí z 1.B a 5.A. Prvňáčci zazpívali a také zahráli na flétničky ...
  Přidáno v 13. 1. 2017 1:59, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
Zobrazení příspěvků 1 - 30 z 77 Zobrazit více »

Projekt Lidské tělo

přidáno: 11. 6. 2017 22:46, autor: Zdena Velebová

 

Děti z Montessori úspěšně dokončily projekt Lidské tělo, kde se seznámily s jeho stavbou, jednotlivými soustavami a fungováním. Dozvěděly se také něco o stavbě chrupu, zdravé stravě a o tom, jak o své tělo pečovat. Připravily si řadu zajímavých besed a na závěr předali starší spolužáci své poznatky těm nejmladším.

 

Mgr. Iveta Zámečníková

 

 

Montessori na návštěvě u Městské policie Zlín

přidáno: 11. 6. 2017 22:44, autor: Zdena Velebová

Čtvrteční slunečný den strávili třeťáci návštěvou Městské policie. Dozvěděli se nejen spoustu zajímavého o jejich práci, ale také o tom, jak se chovat v každodenních situacích cestou do školy či při hrách venku, jak být obezřetný při komunikaci s cizími lidmi a jak jednat v případě nebezpečí. Měli také jedinečnou možnost zhlédnout výcvik štěněte služebního psa, vidět při práci psa zkušeného a vyzkoušet si policejní výzbroj.

 

Mgr. Iveta Zámečníková

Projekt Mapy

přidáno: 26. 4. 2017 22:57, autor: Zdena Velebová

Závěrečnou vycházkou s mapou v ruce jsme v Montessori třídách ukončili dlouhodobý projekt MAPY. Dozvěděli jsme se, jak mapa vzniká, vytvořili si model města a vyrobili mapu vlastní ZOO. Víme, co znamenají jednotlivé barvy, a seznámili jsme se s řadou mapových značek.

 

Mgr. Iveta Zámečníková
 

Hasiči v Montessori

přidáno: 10. 4. 2017 2:26, autor: Zdena Velebová

Hořííí!!! Kde? V Montessori. Žádnou paniku, to jen Hasík nám přišel ukázat, jak reagovat v případě požáru, jak mu předcházet a  chovat se zodpovědně. A také jsme si mohli vyzkoušet hasičský oblek. To byste nevěřili, jak je těžký.

 

Mgr. Iveta Zámečníková
 

Beseda o válce

přidáno: 16. 3. 2017 0:10, autor: Zdena Velebová

 

Dnešní významný den, kdy si připomínáme výročí okupace České republiky, se děti z Montessori tříd měly možnost dozvědět něco o válce nejen z učebnic, ale také z osobních zápisků pana Vladimíra. Jeho slova nám přečetla Vladimírova vnučka paní Nahálková a přiblížila nám tam slovy  jednoho z přeživších těžkou a krutou válečnou dobu.  Všichni jsme se také zamysleli nad tím, proč je důležité na historii nezapomínat a poučit se z ní i v současnosti.

 

 

Mgr. Iveta Zámečníková
 

Montessori na sněhu

přidáno: 23. 2. 2017 2:19, autor: Zdena Velebová

 

Montessori si společně užilo krásnou sněhovou nadílku. Nejen že jsme si užili bobování, ale také koulování a zaznamenali jsme pár stavitelských úspěchů. Letošní zima nám skutečně přála.

Mgr. Iveta Zámečníková
 
 
 

100 dní v Montessori

přidáno: 7. 2. 2017 1:56, autor: Zdena Velebová

Dne 31. ledna 2016 slavnostně převzali z rukou starších spolužáků prvňáčci své první vysvědčení. Jejich velkému okamžiku přihlíželi také rodiče a další rodinní příslušníci. Nechyběly ani dobrůtky, které nám připravili rodiče. Společně jsme tak všichni oslavili 100 dnů ve škole a těšíme se, co nám přinese další pololetí. 

 

Mgr. Iveta Zámečníková
 
 
 

Montessori na sněhu!

přidáno: 10. 1. 2017 1:45, autor: Zdena Velebová

Hurá, zima konečně přišla se sněhovou nadílkou! V Montessori třídách jsme zajásali, popadli sáně, boby, lopaty a různé jiné sněhové dopravní prostředky a vyrazili na nedaleké zasněžené kopečky. Nenechali jsme se odradit ani třeskutými mrazy a dovádění na sněhu si společně moc užili.

 

Mgr. Iveta Zámečníková

Vynálezy a vynálezci v Montessori

přidáno: 10. 1. 2017 1:42, autor: Zdena Velebová

V týdnu od třetího do 6. ledna se žáci jedné z Montessori tříd věnovali vynálezcům a jejich vynálezům. Nastudovali mnohé informace, doplňovali pracovní knížečky a četli komiksové příběhy o českých vynálezcích. Na závěr celého tématu si každý žák vybral jednoho z velkých mužů a připravil si referát o jeho životě. V pátek pak pozvali na ranní kruh své mladší spolužáky a své referáty jim přečetli. Práce si můžete prohlédnout na nástěnce ve vestibulu školy.

 

Mgr. Karin Frýdlová

Zprávičky z Montessori

přidáno: 12. 12. 2016 1:40, autor: Zdena Velebová

Co jsme všechno dělali:
 

Beseda o přírodních ekosystémech

Ani letošní podzim jsme nevynechali pravidelné setkání se zástupci Green life, kteří za námi jezdí s besedami o ekosystémech světa. Ve čtvrtek 24.11. se děti seznámily s prostředím mokřad a močálů. Zhlédly film s komentářem o významu tohoto prostředí, jeho faunou a florou a nutnosti jeho ochrany.

 

Mikulášské setkání s rodiči

28.11.2016 se už jako tradičně sešly paní učitelky s maminkami a tatínkem, aby společně při zvuku koled nachystaly mikulášské balíčky pro děti. Po náročné práci si příjemně popovídali nejen o Vánocích.

 

Život pod vlivem

Dne 1.12.2016  navštívily třídy Montessori studenti zlínského Gymnázia Lesní čtvrt s programem " Život pod vlivem". Děti zhlédly tři filmy zaměřené na sebepoškozování, alkohol a kouření. Po zhlédnutí proběhla diskuse o vlastních zkušenostech dětí s těmito problémy a písemný hodnotící dotazník. Děti se tématu dále věnovaly v hodinách se svými třídními učitelkami.

 

Svatý Martin

Že k vám nedorazil letos sv. Martin včas? Asi proto že strávil celé dopoledne v Montessori třídách. Děti s ním ochutnaly svatomartinské cukroví, prostřednictvím dokumentárního filmu o tradicích se seznámily s jeho životem a nabyté informace pak zúročily v pracovních listech. Na závěr si vyrobily adventní lucerničky a prošly s nimi zimní spirálu. Jen to letošní mladé víno a husu jsme neochutnali...snad za pár let.

 

 

 

 

1-10 of 18