Den stromů říjen 2018

přidáno: 22. 10. 2018 22:53, autor: Zdena Velebová


Slavnosti stromů jsou tradiční podzimní akcí, která oslavuje krásu a význam stromů . Podporuje vztah k přírodě a životnímu prostředí.


Letos se osmého ročníku v parku Svobody zúčastnili žáci prvních, druhých a třetích tříd naší školy. Atmosféru slavnosti dodal bohatý doprovodný program. Děti si mohly zasadit smrčky, borovici či ibišek. Na výběr pak byl bohatý výběr dalších pracovních a výukových aktivit : výroba podzimního věnečku, přání z listí, stromové pexeso, poznávání vycpaných lesních zvířat, výroba papírového lesa, vyřezávání dřevěných zvířátek, poznávání různých druhů stromů podle dřeva.

Nechyběla ochutnávka jablečného moštu nebo pití lipového čaje.


Letošní říjen je pro naši zemi slavnostní zejména proto, že uplyne 100 let od vzniku Československa. Proto je příhodné spojit Slavnosti stromů s oslavou výročí republiky, jak se tomu děje na různých místech naší vlasti. Vybrali jsme si k pozorování lípu. Přemýšleli jsme, proč je lípa náš národní strom.


Lípa je stromem smíření. Hlídala a chránila pokoj a mír. Je stromem lásky, urovnává mezilidské vztahy. Lípa je léčitelka, její květ je známým prostředkem proti nachlazení, při horečkách a zahlenění dýchacích cest. Lidé věřili, že dokáže odehnat zlé duchy a svou energií zbaví člověka chmurných myšlenek. Udivuje svou krásnou voňavou korunou, svou mohutností a dlouhověkostí.

Mgr. Jana Haasová

Comments