Den jazyků

přidáno: 3. 10. 2018 0:10, autor: ZŠ Komenského I, Zlín

Ve čtvrtek 27. 9. 2018 jsme si připomněli celosvětový Den jazyků. Tématem Evropského dne jazyků je propagace učení se cizím jazykům a podpora vícejazyčnosti. Letos jsme se opět zaměřili na to, abychom dětem přiblížili cíl - dorozumět se podle vlastních potřeb a požadavků. I když se dnes každé dítě učí angličtinu, není žádný důvod, proč u angličtiny také skončit. Řada dalších jazyků je cenným nástrojem pro to, abychom získali nové životní zážitky - třeba při cestování, při komunikaci s lidmi z celého světa, při získávání informací. Jazykové znalosti nás podněcují k tomu, abychom byli otevřenější k ostatním, a umožňují nám nahlédnout do jiných lidí, kultur a tradic.

Proto si žáci devátých tříd, kteří se už třetím rokem učí další cizí jazyk, připravili projektový den pro své mladší spolužáky. Na čtrnácti stanovištích si žáci 6., 7. a 8. tříd vyzkoušeli aktivity plné her, kvízů, prezentací a soutěží v němčině, ruštině, angličtině, ale i v umělém jazyce.

Během čtyř vyučovacích hodin se na nich vystřídali se svými učiteli a byl to zážitek jak pro ně, tak pro deváťáky, kteří si celý program připravili. Ostatně jejich postřehy si můžete přečíst ve školním časopise.

Mgr. Blanka Trojnová
Comments