Zapojili jsme se do projektu Příběhy našich sousedů

přidáno: 6. 6. 2018 21:52, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
Hlavním cílem tohoto projektu je setkávání žáků s pamětníky, kteří jim vyprávějí o svém životě na pozadí historických událostí 20. století. Žáci při něm rozvíjejí celou řadu svých schopností a dovedností, jakými jsou například vyhledávání, třídění a analyzování informací, vedení rozhovoru s pamětníkem, tvorba audiovizuálních materiálů, práce s technikou, tvůrčí psaní nebo práce v týmu.

Do tohoto zajímavého úkolu se pustili tři žáci 9. ročníku – Gabriela Rozehnalová, Dominika Křenková a Matyáš Rafaj.

Nejdříve oslovili své známé a příbuzné a díky nim získali možnost setkat se s panem Josefem Petrů, který celý svůj život bydlí v obci Loučka u Vizovic. Zde zažil dramatický konec války, kdy měla být obec vypálena nacisty za pomoc partyzánům, stejně jako blízká Ploština.

Kromě samotného setkání s pamětníkem čekala žáky ještě celá řada úkolů. Rozhodli se představit příběh pana Petrů prostřednictvím audionahrávky a díky tomu se dostali do Českého rozhlasu ve Zlíně, kde pod vedením profesionálů vytvořili krátkou reportáž. Dále museli na základě rozhovoru sepsat životopis, celou práci zdokumentovat a připravit si závěrečnou prezentaci.

Všechny tyto náročné úkoly zvládli skvěle. Jejich závěrečná veřejná prezentace, při které předvedli téměř profesionální výkon, toho byla důkazem. Tímto jim ještě jednou děkuji za jejich čas, odhodlání, vynaložené úsilí a vzornou reprezentaci školy.

Na jejich práci se můžete podívat na strániách projektu:

https://www.pribehynasichsousedu.cz/zlin/zlin-2017-2018/petru-josef/


V. ÚradníkováComments