Udělení certifikátu Zdravá školní jídelna

přidáno: 7. 11. 2017 0:59, autor: ZŠ Komenského I, Zlín   [ aktualizováno 7. 11. 2017 1:06 ]

Základní škola Komenského I, Zlín se zapojila do projektu Zdravá školní jídelna v květnu 2016. Od té doby postupně plnila 10 předepsaných kritérií, která byla podmínkou certifikace.

Certifikát byl škole předán dne 6. 1. 2017 Mgr. Ivanou Lukašíkovou, ředitelkou odboru hygieny a mladistvých a ing. Martou Korčákovou, Ph.D., vedoucí oddělení hygieny a mladistvých Krajské hygienické stanice Zlín, za účasti Mgr. Milana Smoly, vedoucího odboru školství Magistrátu města Zlín.

Splnění všech kritérií je výsledkem spolupráce žáků, pracovníků školy i rodičů.

Za vznikem projektu stojí odborníci na zdravou výživu ze Státního zdravotního ústavu ve spolupráci s týmem hygieniků. Projekt je podporován také Ministerstvem zdravotnictví. Projekt přináší rady, recepty, příručky, které pomáhají školní jídelnu sladit s nejmodernějšími poznatky o zdravé výživě. Jde o zpestření a zatraktivnění školního stravování dle soudobých informací a trendů pod dohledem odborníků. Nutričně hodnotná, vyvážená a pestrá strava je pro naše strávníky připravována týmem pracovnic školní jídelny pod vedením p. Olgy Bednaříkové, výhradně z čerstvých surovin, s omezením používání dochucovadel, instantních dehydrovaných směsí a bez použití polotovarů.

 Projekt se zajímavě prolínal celým školním rokem a díky pedagogům školy zpestřil v mnoha ohledech výuku podle školního vzdělávacího programu.

Správné stravovací návyky a životní styl, které žáci získají a upevní si již v dětství, si zpravidla s sebou odnesou í do dospělosti.

Velké poděkování patří určitě paním kuchařkám, žákům i pedagogům, kteří se do zajímavého projektu aktivně a s nasazením zapojili a propojili ho tak nenásilně s výchovně vzdělávacím procesem.

Ocenění si vážíme i proto, že se nám podařilo do projektu v táhnout všechny žáky a je pro nás výzvou v započatém trendu  i dále pokračovat.

 

Mgr. Ilona Garguláková

ředitelka školy
Ċ
ZŠ Komenského I, Zlín,
7. 11. 2017 0:59
Comments