Školní a okrskové kolo recitační soutěže žáků 2. stupně

přidáno: 23. 3. 2018 3:25, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
        V úterý 6. 3. 2018 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže, kterého se zúčastnili nejlepší recitátoři ze všech tříd 2. stupně. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích a porota složená z vyučujících českého jazyka hodnotila celkem 23 velmi kvalitních přednesů různých literárních textů, které si vybrali sami recitátoři.

Ve III. kategorii se soutěže zúčastnilo čtrnáct žáků 6. a 7. tříd. Nejlepší recitátorkou a vítězkou této kategorie se stala Gabriela Malíková ze 6.B., na druhém místě se umístil Michal Juřena ze 6.A a třetí místo si vybojovala Ella Toboláková ze 7.A. Ve IV. kategorii recitovalo celkem devět žáků z 8. a 9. tříd. V této kategorii zcela zaslouženě a jednoznačně zvítězila Dominika Křenková z 9.C, druhé místo získala Eliška Průšová z 8.A a třetí místo obsadila Zuzana Směšná z 9.A.

Všichni tito žáci postoupili do okrskového kola, které se uskutečnilo na naší škole ve čtvrtek 15. 3. 2018. V konkurenci těch nejlepších z naší a 5. ZŠ obstáli na výbornou. Ve III. kategorii obsadila 3. místo Gabriela Malíková a ve IV. kategorii získaly první dvě postupová místa Dominika Křenková a Zuzana Směšná.

Děkujeme všem žákům, kteří se na soutěž poctivě připravovali, a postupujícím přejeme hodně úspěchů v okresním kole, které se uskuteční v DDM v Napajedlích v pondělí 26. 3. 2018.

 

Mgr. Valerie Úradníková


Comments