Škola v přírodě 2. a 3. tříd - Sidonie aneb pevnost Boyard, 2. - 6.10.2017

přidáno: 17. 10. 2017 4:50, autor: Zdena Velebová

 

V pondělí dopoledne se žáci 2. a 3. tříd  rozjeli do školy v přírodě. Krásné prostředí nás čekalo v Sidonii na hranici ČR a Slovenska. Paní vychovatelky a paní učitelky měly připravený tajuplný a dobrodružný program v pevnosti Boyard. Nejprve byly děti rozděleny do družstev a pak se začaly plnit úkoly. Cílem každého družstva bylo získat co nejvíce „boyardů“ do své pokladové truhly, a také sbírání klíčů.

Jednotlivá družstva si zvolila své názvy a domluvila bojové pokřiky. Druhý den už děti vyráběly týmové vlajky a večer šly za odměnu do kina. Ovšem není kino jako kino. V našem případě jsme se všichni snažili, aby pocit z návštěvy biografu byl skutečně opravdový.

Ve středu probíhal orientační závod, děti si vyráběly trička a týmy pak stavěly v lese své pevnosti. Večer za černočerné tmy a svitu svící sebraly děti všechnu svoji odvahu a vydaly se na strašidelnou stezku.

Ve čtvrtek se již hra chýlila ke konci a všechny bojovníky čekala návštěva u otce Fury. Zde si nejprve vyměnili klíče za boyardy a následně pak boyardy za indicie, které jim otevíraly cestu k pokladu, nikoli však k vítězství. To je čekalo až po vyluštění zapeklité šifry a nalezení bohatého pokladu.

Dlouho očekávaným vrcholem školy v přírodě byla čtvrteční večerní diskotéka s výukou tanečků.

V pátek dopoledne nadešlo zúčtování: Vyhlásili jsme vítěze celotýdenní soutěže, odměnili všechny zúčastněné, uklidili, poobědvali a hurááááá ……….. vydali se na cestu domů!!!

 

Mgr. Lenka Doležalová
 
Comments