Projekt 1. stupně "Den padajícího listí"

přidáno: 3. 12. 2017 23:34, autor: Zdena Velebová

V pátek 1. prosince proběhl v naší škole již tradiční projektový den nazvaný spíše symbolicky Den padajícího listí. Letošním tématem byly "Stromy".

O týden dříve si sami žáci za pomoci třídních učitelů vytvořili čtyřhodinový rozvrh a následující pátek to všechno vypuklo.

Žáci měli na výběr předměty matematiku, jazyk český, angličtinu, prvouku, čtení, hudební výchovu, tělesnou výchovu, výtvarnou výchovu a pracovní činnosti. Ve všech předmětech probíhala výuka na dané téma.

V hodinách češtiny si žáci vyzkoušeli především týmovou práci se spolužáky z jiných tříd, přečetli si rekordy týkající se stromů, např. že nejstarší strom má 9 550 let nebo že český nejvyšší strom je douglaska tisolistá, která měří 67,5 metrů.

V matematice mohli vyzkoušet práci na stanovištích, a také se speciální pomůckou v Montessori třídě.

Prvouka nabídla přiřazování plodů a listů ke stromům, poznávání živočichů lesa a soutěž AZ kvíz.

V angličtině se žáci naučili zdravit a rozšířili si slovní zásobu v oblati "les".

Pozadu nezůstaly ani výchovy. Ve výtvarce pracovali s vatovými tyčinkami, což je poměrně netradiční malovací pomůcka. V pracovních činnostech si ze šišek vyrobili zasněžený stromeček. V hudební výchově poslouchali šumění lesa a naučili se písničky s lesní tematikou. V tělocviku hráli několik zajímavých her.

Pátou vyučovací hodinu si děti s třídními učiteli udělaly komunitní kruh, kde celý den zhodnotily.

Všem se projekt moc líbil, protože přinesl žákům mnoho nových zkušeností a znalostí. Také se mezi sebou děti lépe poznaly napříč ročníky a skvěle mezi nimi fungovala spolupráce.
 
Mgr. Lenka Doležalová
Comments