Olympiáda z českého jazyka

přidáno: 6. 2. 2018 2:19, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
V pondělí 29. ledna 2018 se naše dvě žákyně – Dominika Křenková z 9. C a Michaela Holubová z 8. A – zúčastnily okresního kola Olympiády z českého jazyka. Toto klání navazovalo na jejich postup z kola školního, které se za účasti 16 žáků naší školy konalo na začátku prosince.

Okresní kolo v mnohem náročnější formě proběhlo na Gymnáziu a jazykové škole Zlín a velice nás potěšilo Dominičino umístění, která v konkurenci 60 žáků a studentů z celého okresu dosáhla na 10. místo, a to zejména díky skvělé slohové práci. Ale i Míša jako osmačka se úplně neztratila, byla na 39. místě.

Kdo si myslí, že tato olympiáda je jen nějaké pravopisné či mluvnické cvičení, tak se ohromně plete, žáci řeší zapeklité čestinářské úkoly a také píší slohovou práci, například téma pro školní kolo znělo Stalo se to minulý týden a téma okresního kola Ve škole mi chybí předmět, a to… Koho úkoly zajímají, měl a má možnost si je prohlédnout na nástěnkách v mezipatře.

Děkujeme děvčatům za přípravu na soutěž a přejeme hodně dalších úspěchů v některých dalších češtinářských nebo literárních soubojích.

Mgr. Darina Sotolářová

Comments