Lyžařský kurz 2018

přidáno: 23. 1. 2018 2:31, autor: Jan Zicha   [ aktualizováno 23. 1. 2018 2:38 ]

    V týdnu od 14. do 19. ledna se ve skiareálu Kohútka na chatě Javorka uskutečnil lyžařský výcvik žáků 7. ročníku. Zúčastnilo se ho celkem 46 žáků, které vedli instruktoři z řad učitelů naší školy (K. Gerberyová, L. Doležalová, J. Zicha a R. Steska). O zdraví žáků se starala a na jejich hygienické návyky dohlížela paní M. Plšková, která byla zároveň i intstruktorkou.

    Mezi výhody Skiareálu Kohútka patří umělé zasněžování, sedačková lanovka, dva malé vleky pro začátečníky a mírně pokročilé a také přítomnost horské služby. Sněhové podmínky byly výborné, na umělý sníh napadlo v úterý 15 cm prašanu a sjezdovky byly velmi dobře upravené.

    Žáci byli rozděleni do pěti družstev. Dvě družtva družstva pokročilých lyžařů, jedno družtvo mírně pokročilých a dvě družstva začátečníků. Družstva pokročilých a mírně pokročilých lyžařů využívala dvou tras velké sjezdovky se čtyřsedačkovou lanovkou, družstva začátečníků pak vleku na malé Kohútce vhodného pro začátečníky a zvládli také vyzkoušet velkou sjezdovku a sedačkovou lanovku. Všichni lyžaři začátečníci zvládli základní techniku, dovednost vyjet na vleku a sjíždět oblouky v pluhu nebo paralelním postavením lyží.

    V průběhu kurzu měli žáci možnost získat informace o technice lyžování, lyžařském vybavení a dále o bezpečnosti na sjezdovce (pravidla FIS). Každá ze tří tříd 7. ročníku zorganizovala zábavný večer pro ostatní účastníky. Dva večery proběhla ve společenské místnosti diskotéka. Věřím, že si žáci z kurzu odnesli mnoho pěkných zážitků i nových zkušeností v oblasti sjezdového lyžování. Záleží už jenom na nich, zda je budou nadále rozvíjet a zdokonalovat, aby jim tento zimní sport přinášel do budoucna mnoho radosti a prožitků.

Mgr. Jan Zicha


Comments