Historický úspěch naší školy v atletickém čtyřboji

přidáno: 12. 10. 2017 21:42, autor: ZŠ Komenského I, Zlín

Závody v atletickém čtyřboji starších žáků a žákyň se letos netradičně uskutečnily v září. Již loni naše reprezentantky  postoupily do krajského kola a letos naše umístění ještě vylepšily.

Družstvo žákyň ve složení Čagánková L., Hrušková N., Nesibová M., Janíková B. a Šteflová J. postoupilo do krajského kola z 2. místa  a chlapecké družstvo, ve kterém nás reprezentovali Prokop R., Koudelík L., Klimeš P., Šmíd A. a Škrábal M., dokonce v okresním kole zvítězilo. Navíc v individuálním pořadí byla Lea Čagánková třetí a Roman Prokop získal nejvíce bodů a obsadil 1. místo.

22.9.2017 se obě družstva utkala na Stadionu mládeže s nejlepšími reprezentanty základních škol v kraji. Počasí nebylo pro atletické soutěže ideální, ale nakonec jsme si po deštivém ránu užili i slunečních paprsků, což určitě celé akci prospělo. Kluci nastoupili ve stejném složení a u dívek Barču Janíkovou nahradila  Adéla Farářová. Nebylo to pro ni jednoduché, protože jako žákyně osmé třídy ještě nikdy nevrhala koulí, ale poprala se s touto situací dobře. Kluci tentokráte v družstvech na stupně vítězů nedosáhli a skončili na pátém místě. K lepšímu umístění jim nepomohl ani skvělý Roman Prokop, který dosáhl na stříbrnou příčku v hodnocení jednotlivců. Dívky si stupně vítězů udržely a skončily na výborném 3. místě. Lea Čagánková navíc stejně jako v okresním kole vybojovala bronzovou medaili.

Všem žákům a žákyním patří poděkování za vzornou reprezentaci. Věřím, že je atletika a vůbec sport bude nadále bavit a přinášet jim uspokojení z dosažených výkonů.