Biologická olympiáda a ekoolympiáda - další úspěchy Beáty Chromkové

přidáno: 28. 5. 2018 2:48, autor: ZŠ Komenského I, Zlín   [ aktualizováno 28. 5. 2018 2:51 ]

     Po loňském úspěšném roce, kdy Beata Chromková (9.B) zvítězila jak v krajském kole biologické olympiády, tak v ekoolympiádě pořádané základní školou ve Štípě, jsem s napětím očekával, jak to dopadne letos. Do hry totiž vstoupila vážná překážka a tou byly přijímací pohovory.

    Přesto se i s touto komplikací Beata letos vypořádala se ctí. Postoupila do krajského kola biologické olympiádu, kde v opravdu těžké konkurenci vybojovala sedmé místo. Nepodařila se jí teoretická část a to ji připravilo o místo na stupních vítězů. V ostatních částech soutěže už byla zase na špici a v praktické části dokonce nasbírala nejvíce bodů. Beata byla z tohoto umístění trochu rozladěná, ale když si uvědomíme, že se do soutěže v okresním kole zapojilo více než sto účastníků celého zlínského kraje, je to krásný úspěch.

   Náladu si pak Beata spravila na ekoolympiádě ve Štípě. Tam s přehledem obhájila své loňské prvenství. Tento úspěch podtrhla svým desátým místem Klára Pekárková z 8.B. Škoda, že Klárce moc nevyšla praktická část soutěže. Mohla tak pomýšlet i na stupně vítězů.

   Oběma dívkám děkuji za vzornou reprezentaci školy a Beatě Chromkové přeji mnoho úspěchů na dalších stupních škol.

 

Radek Steska učitel biologie

Comments