Den jazyků na naší škole

přidáno: 25. 9. 2017 6:15, autor: ZŠ Komenského I, Zlín

Tématem Evropského dne jazyků je propagace učení se cizím jazykům a podpora vícejazyčnosti. Lidé by se měli více učit cizím  jazykům  a to v jakémkoliv věku a napomáhat tak porozumění mezi národy.

V letošním Dni jazyků na naší škole jsme se opět zaměřili na to, abychom dětem přiblížili cíl - dorozumět se podle vlastních potřeb a požadavků. I když  se dnes každé dítě učí angličtinu, není žádný důvod, proč u angličtiny také skončit. Řada dalších jazyků je cenným nástrojem pro to, abychom získali nové životní zážitky, třeba při cestování. Jazykové znalosti nás podněcují  k tomu, abychom byli otevřenější k ostatním a umožňuje nám nahlédnout do jiných lidí, kultur a tradic.

Proto si žáci devátých tříd, kteří se třetím rokem učí další cizí jazyk, připravili projektový den. 16 stanovišť bylo plné her, kvízů, prezentací, soutěží a aktivit v němčině, ruštině a angličtině, ale děti zabrousily i do francouzštiny, španělštiny nebo slovenštiny. Jejich mladší spolužáci z 6.,7. a 8. tříd se pobavili i poučili v těchto cizích jazycích.

Budeme se těšit za rok na další Den jazyků, který nám připraví letošní osmáci.

Mgr. Blanka Trojnová


Comments