17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii

přidáno: 14. 11. 2017 4:38, autor: Zdena Velebová

17. listopad, den, který nás před víkendem čeká, je ve světě známý jako Mezinárodní den studentstva. V Česku se vztahuje ke dvěma historickým milníkům, jež od sebe dělí půl století: uzavření českých vysokých škol v roce 1939 a začátek sametové revoluce v roce 1989.

Od roku 2000 se obě události v České republice uctívají státním svátkem. Do té doby měl 17. listopad statut významného dne. Výročí boje studentů za svobodu a demokracii si připomínají jak občané České republiky, tak i Slovenské republiky.

Den, který v sobě skrývá dva mezníky spojené s rozbouřenými davy, je velmi těžké vysvětlit menším dětem. I přesto se žáci celého prvního stupně naší školy pokusili tuto událost zaznamenat. Jejich práce jsou vystaveny pro rodiče i veřejnost v budově školy  mezi 1. a 2. patrem.

Všem žákům a třídním vyučujícím, kteří se podíleli na tomto projektu, velice děkuji za jejich práci a ochotu při zpracování tématu. Myslím, že dílka na nástěnkách jsou opravdu zdařilá a budou náležitě oceněna všemi „domácími“ i „hosty“ školy.

Mgr. Šárka Vojáčková
 
Comments