Úvod‎ > ‎

Aktivity a soutěže 2017/18


SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ TITULU EKOŠKOLA

přidáno: 29. 6. 2018 2:40, autor: ZŠ Komenského I, Zlín   [ aktualizováno 29. 6. 2018 3:28 ]

Středa 20. června 2018 byla pro naši školu slavnostním dnem. V Senátu Parlamentu ČR zástupci školy převzali z rukou zástupců Ministerstva školství, Ministerstva životního prostředí, Senátu ČR a předsedy hnutí TEREZA mezinárodní titul EKOŠKOLA. Získání titulu opravňuje školu po dobu 2 let užívat vlajku, logo a název Ekoškola. Po uplynutí této doby se pokusíme titul opět obhajovat.

Slavnostního předávání se zúčastnila Mgr. Ilona Garguláková, ředitelka školy, Mgr. Jaroslav Helmer, vedoucí eko-kroužku a zástupci ekotýmu Anička Thurnerová, Bára Prchlíková a Ester Andrýsková. Získání mezinárodního titulu Ekoškola nebylo vůbec snadné a podařilo se ho získat po dvouletém úsilí náročné certifikace.

Ekoškola je určena pro celou školu a vede ke spolupráci žáků, učitelů, vedení školy. Jedná se o mezinárodně uznávaný proces certifikace, při kterém školy po splnění daných požadavků získají toto prestižní ocenění. Ekoškola není soutěž, neurčuje se první a poslední místo, titul mohou získat všechny školy, které splní stanovená náročná kritéria. Jde o dlouhodobý proces, který spočívá v neustálém zlepšování životního prostředí školy a jeho okolí.

Uděleného titulu si velmi vážíme a je pro naši školu výzvou k jeho obhájení.

 

Mgr. Ilona Garguláková

ředitelka školy
Pozvánka na výstavu prací žáků školy

přidáno: 28. 6. 2018 23:54, autor: ZŠ Komenského I, Zlín

Zveme vás na výtvarnou výstavu prací žáků naší školy, která je nainstalována v přízemí Krajské knihovny F. Bartoše ve Zlíně. Výstava potrvá až do 31. srpna 2018.

J. PalíkováPlavecká soutěž pro třeťáky - Stříbrný věnec

přidáno: 24. 6. 2018 23:45, autor: Zdena Velebová

Dne 21. června se žáci třetích tříd zúčastnili plavecké soutěže Stříbrný věnec. Všichni závodníci plavali ze všech sil, a proto se dostavil také úspěch. 

Na plavecký způsob 25 m prsa získal Ondra Puk bronzovou medaili a také štafeta chlapců, ve složení Ondra Puk, Tom Řepka a Dany Holec, získali pro školu stříbro.

Všem účastníkům děkujeme za plné nasazení a medailistům blahopřeji k velkému úspěchu.

 

Mgr. Lenka Doležalová

 

Zapojili jsme se do projektu Příběhy našich sousedů

přidáno: 6. 6. 2018 21:52, autor: ZŠ Komenského I, Zlín

Hlavním cílem tohoto projektu je setkávání žáků s pamětníky, kteří jim vyprávějí o svém životě na pozadí historických událostí 20. století. Žáci při něm rozvíjejí celou řadu svých schopností a dovedností, jakými jsou například vyhledávání, třídění a analyzování informací, vedení rozhovoru s pamětníkem, tvorba audiovizuálních materiálů, práce s technikou, tvůrčí psaní nebo práce v týmu.

Do tohoto zajímavého úkolu se pustili tři žáci 9. ročníku – Gabriela Rozehnalová, Dominika Křenková a Matyáš Rafaj.

Nejdříve oslovili své známé a příbuzné a díky nim získali možnost setkat se s panem Josefem Petrů, který celý svůj život bydlí v obci Loučka u Vizovic. Zde zažil dramatický konec války, kdy měla být obec vypálena nacisty za pomoc partyzánům, stejně jako blízká Ploština.

Kromě samotného setkání s pamětníkem čekala žáky ještě celá řada úkolů. Rozhodli se představit příběh pana Petrů prostřednictvím audionahrávky a díky tomu se dostali do Českého rozhlasu ve Zlíně, kde pod vedením profesionálů vytvořili krátkou reportáž. Dále museli na základě rozhovoru sepsat životopis, celou práci zdokumentovat a připravit si závěrečnou prezentaci.

Všechny tyto náročné úkoly zvládli skvěle. Jejich závěrečná veřejná prezentace, při které předvedli téměř profesionální výkon, toho byla důkazem. Tímto jim ještě jednou děkuji za jejich čas, odhodlání, vynaložené úsilí a vzornou reprezentaci školy.

Na jejich práci se můžete podívat na strániách projektu:

https://www.pribehynasichsousedu.cz/zlin/zlin-2017-2018/petru-josef/


V. ÚradníkováNaše žákyně se umístila na 1. místě v celostátním měřítku v soutěži Matematický klokan 2018

přidáno: 31. 5. 2018 4:30, autor: Zdena Velebová

S hrdostí oznamujeme skvělou novinku: Naše žákyně, Linda Andrýsková, se umístila v celostátním měřítku v soutěži Matematický klokan 2018 na 1. místě v kategorii Klokánek. Ocenění udělil žákyni pobočný spolek Jednoty českých matematiků a fyziků sídlící na Univerzitě Palackého v Olomouci. Linda je talentovaná a nadaná žákyně a na jejím pokroku v matematice se podílí i metoda výuky prof. Hejného, kterou vyučujeme od 1. do 5. třídy. Tato metoda rozvíjí mimo jiné také matematickou představivost, logiku a správný úsudek. Právě tyto schopnosti Linda uplatnila při řešení úkolů v Matematickém klokanovi.
Blahopřejeme Lindě k umístění a přejeme jí další úspěchy nejen v matematice!

Biologická olympiáda a ekoolympiáda - další úspěchy Beáty Chromkové

přidáno: 28. 5. 2018 2:48, autor: ZŠ Komenského I, Zlín   [ aktualizováno 28. 5. 2018 2:51 ]

     Po loňském úspěšném roce, kdy Beata Chromková (9.B) zvítězila jak v krajském kole biologické olympiády, tak v ekoolympiádě pořádané základní školou ve Štípě, jsem s napětím očekával, jak to dopadne letos. Do hry totiž vstoupila vážná překážka a tou byly přijímací pohovory.

    Přesto se i s touto komplikací Beata letos vypořádala se ctí. Postoupila do krajského kola biologické olympiádu, kde v opravdu těžké konkurenci vybojovala sedmé místo. Nepodařila se jí teoretická část a to ji připravilo o místo na stupních vítězů. V ostatních částech soutěže už byla zase na špici a v praktické části dokonce nasbírala nejvíce bodů. Beata byla z tohoto umístění trochu rozladěná, ale když si uvědomíme, že se do soutěže v okresním kole zapojilo více než sto účastníků celého zlínského kraje, je to krásný úspěch.

   Náladu si pak Beata spravila na ekoolympiádě ve Štípě. Tam s přehledem obhájila své loňské prvenství. Tento úspěch podtrhla svým desátým místem Klára Pekárková z 8.B. Škoda, že Klárce moc nevyšla praktická část soutěže. Mohla tak pomýšlet i na stupně vítězů.

   Oběma dívkám děkuji za vzornou reprezentaci školy a Beatě Chromkové přeji mnoho úspěchů na dalších stupních škol.

 

Radek Steska učitel biologie

Can you spell it, please!? - soutěž v AJ

přidáno: 18. 5. 2018 3:10, autor: Zdena Velebová

Dnes, 18. května 2018, se uskutečnil další ročník soutěže v anglickém hláskování " Can you spell it, please?". Žáci bojovali ve dvou kategoriích: 4. a 5. ročníky. Ve čtyřech disciplínách: diktát, spellování napsaných slov, obrázků a fonetické podoby slova, předvedli  nejen dovednost hláskování, ale také porovnali své znalosti slovní zásoby. O vítězích rozhodly znalost, pozornost a v neposlední řadě pevné nervy. Naši žáci si v kategorii 4. ročníků odnesli 2. a 3. místo. Pochvala patří za odvahu všem účastníkům soutěže i paním učitelkám za přípravu.

Těšíme se zase za rok. 

Mgr. Karin Frýdlová

Ocenění ekotýmu školy - titul Ekoškola

přidáno: 18. 5. 2018 1:12, autor: ZŠ Komenského I, Zlín

Na základě auditu konaného 16. dubna 2018 získala naše škola mezinárodní titul Ekoškola. Členům ekotýmu pod vedením p. uč. Helmera patří poděkování za kvalitní práci, kterou v tomto projektu odevzdali. Tímto oceněním získala škola oprávnění po dobu dvou let používat logo, vlajku a název Ekoškola. Slavnostní předávání titulů Ekoškola proběhne v 20. 6. 2018, v budově Senátu ČR.Nové číslo školního časopisu Čtvera

přidáno: 11. 5. 2018 1:02, autor: ZŠ Komenského I, Zlín

Květnové číslo školního časopisu Čtvera je ke stažení ZDE

OKNO DO SVĚTA – výtvarná soutěž

přidáno: 9. 5. 2018 21:43, autor: ZŠ Komenského I, Zlín   [ aktualizováno 9. 5. 2018 21:46 ]

    Tak jako každý školní rok jsme i letos uspořádali výtvarnou soutěž pro žáky základních škol zlínského kraje. Sešlo se nám opravdu velké množství obrázků na téma "Moře jako počátek všeho.. skutečnost či fantazie, minulost i současnost".

   Slavnostní vernisáž s vyhlášením vítězných prací proběhla ve středu 25. dubna v přístavbě naší školy. Všech osmnáct oceněných soutěžících z 19 zúčastněných škol si přijelo se svými rodiči, kamarády nebo vyučujícími pro svou odměnu a diplom. Součástí slavnostního odpoledne bylo i hudební vystoupení žáků naší školy a malé občerstvení. 

    Pokud jste si ještě "moře obrázků" nestačili prohlédnout, máte možnost až do konce května, kdy výstava končí nebo navštivte naši webovou galerii.


Jitka Palíková
1-10 of 56