Úvod‎ > ‎

Aktivity a soutěže 2017/18


Volíme prezidenta

přidáno: 14. 1. 2018 22:54, autor: Zdena Velebová

 

Prezidentská předvolební atmosféra pohltila i nás ve 4.A. V průběhu týdne jsme na toto téma často diskutovali, vyhledávali si informace na internetu, plnili pracovní listy, a vytvářeli předvolební billboardy. Žasli byste nad tím, jak toto téma děti zajímá, kolik toho o průběhu voleb a jednotlivých kandidátech vědí, jak dokáží poměrně velmi elegantně a smysluplně diskutovat, obhajovat své názory a argumentovat. V jejich věku, no mají můj obdiv!

Vše pak vyvrcholilo v pátek 12. ledna, kdy si děti připravily fiktivní občanské průkazy, byla zvolena volební komise a proběhlo 1. kolo voleb.

Žádný z kandidátů nezískal nadpoloviční většinu hlasů, dva měli dokonce shodu a tudíž do 2. kola u nás ve třídě postoupil: Jiří Drahoš, Marek Hilšer a Pavel Fischer.

Docela to děti trefily, ne?

Mgr. Hana Čambalová

Školní kolo olympiády v AJ

přidáno: 12. 1. 2018 4:32, autor: ZŠ Komenského I, Zlín

Ve středu 10.1. 2018 se na naší škole uskutečnilo školní kolo olympiády v AJ. Nejlepší žáci 7. ročníků se mezi sebou utkali při řešení testů na úrovni A 2. První tři místa obsadili:

1.      Jan Kvapil – 7.B

2.      Ella  Toboláková – 7.A

3.      Filip Šemoda – 7.C

Blahopřejeme vítězi a těšíme se, že nás bude reprezentovat na okresní soutěži v konverzaci v AJ na konci února.

 

Mgr. Blanka Trojnová

Vánoční laťka 2017

přidáno: 21. 12. 2017 22:20, autor: ZŠ Komenského I, Zlín   [ aktualizováno 21. 12. 2017 22:24 ]

            Ve čtvrtek 21.12.2017 proběhla v tělocvičně školy tradiční soutěž ve skoku vysokém pod názvem Vánoční laťka. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, za účasti 51 žáků 2. stupně.

Mladší žákyně:

6. ročník – Natálie Ondrášová, Anežka Hoferková, Zuzana Vyorálková, Lucie Zavadilová, Karolína Ohnútková, Anna Burdová, Adéla Koupelková

7.ročník – Michaela Kašpárková, Adriana Radová, Sabina Daňková, Bára Prchlíková, Barbora Vičánková, Lucie Hofbauerová, Beáta Moravcová, Kateřina Hluchá, Alžběta Dynková, Adéla Matochová

Mladší žáci:

6. ročník –  David Dolník, Adam Ondryáš

7. ročník - Matěj Zámečník, Nicolas Zeman, Dominik Poslušný, Kryštof Petrů, Jan Hornych, David Mikulčík, Jiří Gerža, Alan Galas

Starší žákyně:

9. ročník - Zuzana Směšná, Monika Nesibová, Lea Čagánková, Natálie Michlová, Iveta Kudělková, Lucie Langerová, Kateřina Puková

8. ročník - Adéla Daňková, Sabina Skopalová, Denisa Povalačová, Veronika Jurásková

Starší žáci:

9. ročník - Roman Prokop, Ondřej Vavrys, Jirka Kotolán, Ondřej Mezírka, Lukáš Koudelík, Filip Dlouhý, Prokop Klimeš, Ondra Strouhal,  Štěpán Březík, 

8. ročník – Martin Motýl, Martin Ruber, Lukáš Doležal

Výsledky:

Ml. žákyně:

1. místo Natálie Ondrášová       120 cm
2.
místo  Anežka Hoferková      120 cm
3.-4. místo  LucieZavadilová     115 cm

3.-4. místo  Adéla Matochová   115 cm     

Ml. žáci :

1.  místo  Dominik Poslušný    120 cm
2.  místo  Kryštof Petrů            115 cm
3.  místo  Jiří Gerža                 115 cm  

St. žákyně :  

1.-2.místo Monika Nesibová     130 cm
1.-2.místo Adéla Daňková        130 cm
 3.místo  Katěřina Puková        130 cm  

St. žáci :

1.  místo  Roman Prokop         170 cm
2. místo  Lukáš Koudelík         155 cm
3.  místo  Martin Ruber            155 cm

Všem zúčastněným děkujeme za dodržování bezpečnosti i pravidel fair play, Anabele P. a Nikole H. (9.C) za pomoc u doskočiště a p. učiteli R. Steskovi za udržování disciplíny ve skokanském sektoru a moderování, které odlehčilo napětí a dodalo soutěži veselou atmosféru.

Těšíme se na Vás v příštím roce.                                                                                                                                           

K. Gerberyová
 

 

           

 

Vícegenerační turnaj ve volejbalu

přidáno: 17. 12. 2017 23:13, autor: ZŠ Komenského I, Zlín   [ aktualizováno 17. 12. 2017 23:20 ]

V  sobotu 16.12.2017 jsme se opět sešli v tělocvičně školy k tradičnímu vícegeneračnímu turnaji ve volejbalu. Maminky, tatínek, strýc, sestra, kámoška i kamarád a také „volejbalistky“, které navštěvují školní volejbalový kroužek. Zúčastnily se také absolventky naší školy, které kroužek volejbalu kdysi také navštěvovaly.

Podrobné informace o turnaji a výsledky jsou ke stažení ZDE

K. Gerberyová


Ocenění pedagogů

přidáno: 15. 12. 2017 2:25, autor: ZŠ Komenského I, Zlín   [ aktualizováno 15. 12. 2017 2:28 ]

Za pedagogickou činnost a významný podíl pro výchovu a vzdělávání získalo od města ocenění pět zlínských pedagožek:

http://www.zlin.eu/radnice-ocenila-pedagozky-aktuality-4042.html

Logik 2017

přidáno: 14. 12. 2017 22:55, autor: ZŠ Komenského I, Zlín   [ aktualizováno 14. 12. 2017 22:55 ]

Čekání na vánoční prázdniny si někteří žáci naší školy zpříjemnili účastí v matematické soutěži Logik, jejíž 13. ročník proběhl ve čtvrtek 14. prosince.  Ve školní jídelně se sešlo 49 žáků, aby vyřešili co nejvíce příkladů ve svých kategoriích. A kdo patřil letos mezi nejlepší?

Mezi šesťáky to byli Václav Koseček, Tina Sedláčková, Anička Burdová a Natálka Matulíková, mezi sedmáky to byl Ondra Nečas, v těsném závěsu za ním byli Ester Andrýsková a OndřejZuzaník, mezi osmáky pak nejvíce bodů získali Veronika Rajnochová a Ondra Salaj, o bod méně potom Klárka Pekárková, Míša Rašková a Eliška Křížová.

Všichni řešitelé obdrželi sladkou odměnu jako poděkování za účast.

Mikuláš 2017

přidáno: 7. 12. 2017 3:29, autor: ZŠ Komenského I, Zlín

Letos se opět slavil svátek svatého Mikuláše, a tak není divu, že Mikuláš zavítal i k nám do školy. Obzvlášť se na něj těšili naši prvňáčci, kteří byli moc šikovní a mikulášskou družinu přivítali básničkami. Holčičky se od čertů odvracely a raději se bavily s andílky, ale kluci byli tak odvážní, že si nechali od čerta nakreslit šmouhu na tvář. Některé děti musel Mikuláš pokárat za zapomínání úkolů, za jejich upovídanost či nedodržování pravidel.

Mikulášské družině udělaly největší radost děti z  Montessori tříd. Ať už to byli prvňáčci nebo páťáci, všichni se na návštěvu těšili a připravili si krásné říkanky, za které dostali zaslouženou odměnu. Tento výjimečný den si užila opravdu celá škola.

Projekt 1. stupně "Den padajícího listí"

přidáno: 3. 12. 2017 23:34, autor: Zdena Velebová

V pátek 1. prosince proběhl v naší škole již tradiční projektový den nazvaný spíše symbolicky Den padajícího listí. Letošním tématem byly "Stromy".

O týden dříve si sami žáci za pomoci třídních učitelů vytvořili čtyřhodinový rozvrh a následující pátek to všechno vypuklo.

Žáci měli na výběr předměty matematiku, jazyk český, angličtinu, prvouku, čtení, hudební výchovu, tělesnou výchovu, výtvarnou výchovu a pracovní činnosti. Ve všech předmětech probíhala výuka na dané téma.

V hodinách češtiny si žáci vyzkoušeli především týmovou práci se spolužáky z jiných tříd, přečetli si rekordy týkající se stromů, např. že nejstarší strom má 9 550 let nebo že český nejvyšší strom je douglaska tisolistá, která měří 67,5 metrů.

V matematice mohli vyzkoušet práci na stanovištích, a také se speciální pomůckou v Montessori třídě.

Prvouka nabídla přiřazování plodů a listů ke stromům, poznávání živočichů lesa a soutěž AZ kvíz.

V angličtině se žáci naučili zdravit a rozšířili si slovní zásobu v oblati "les".

Pozadu nezůstaly ani výchovy. Ve výtvarce pracovali s vatovými tyčinkami, což je poměrně netradiční malovací pomůcka. V pracovních činnostech si ze šišek vyrobili zasněžený stromeček. V hudební výchově poslouchali šumění lesa a naučili se písničky s lesní tematikou. V tělocviku hráli několik zajímavých her.

Pátou vyučovací hodinu si děti s třídními učiteli udělaly komunitní kruh, kde celý den zhodnotily.

Všem se projekt moc líbil, protože přinesl žákům mnoho nových zkušeností a znalostí. Také se mezi sebou děti lépe poznaly napříč ročníky a skvěle mezi nimi fungovala spolupráce.
 
Mgr. Lenka Doležalová

HLEDÁME NEJLEPŠÍHO MLADÉHO CHEMIKA

přidáno: 23. 11. 2017 22:03, autor: ZŠ Komenského I, Zlín

Letos již popáté proběhla mezi žáky devátých tříd soutěž o nejlepšího chemika naší školy. Konala se 14. listopadu a zúčastnilo se jí  celkem 15 žáků. Do dalšího kola, které se bude konat 12. prosince ve Valašském Meziříčí, postoupili tři nejlepší. Na prvním místě se umístila Natálka Michlová z 9.B, druhé místo obsadila Beatka Chromková rovněž z 9.B a na třetím místě pak skončil Matyáš Rafaj z 9.A. Všem děkuji za účast a postupujícím v prosinci hodně štěstí!

Zuzana Onderková

17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii

přidáno: 14. 11. 2017 4:38, autor: Zdena Velebová

17. listopad, den, který nás před víkendem čeká, je ve světě známý jako Mezinárodní den studentstva. V Česku se vztahuje ke dvěma historickým milníkům, jež od sebe dělí půl století: uzavření českých vysokých škol v roce 1939 a začátek sametové revoluce v roce 1989.

Od roku 2000 se obě události v České republice uctívají státním svátkem. Do té doby měl 17. listopad statut významného dne. Výročí boje studentů za svobodu a demokracii si připomínají jak občané České republiky, tak i Slovenské republiky.

Den, který v sobě skrývá dva mezníky spojené s rozbouřenými davy, je velmi těžké vysvětlit menším dětem. I přesto se žáci celého prvního stupně naší školy pokusili tuto událost zaznamenat. Jejich práce jsou vystaveny pro rodiče i veřejnost v budově školy  mezi 1. a 2. patrem.

Všem žákům a třídním vyučujícím, kteří se podíleli na tomto projektu, velice děkuji za jejich práci a ochotu při zpracování tématu. Myslím, že dílka na nástěnkách jsou opravdu zdařilá a budou náležitě oceněna všemi „domácími“ i „hosty“ školy.

Mgr. Šárka Vojáčková
 

1-10 of 28