ZOO Lešná 27.4.2017

přidáno: 3. 5. 2017 5:14, autor: ZŠ Komenského I, Zlín   [ aktualizováno 3. 5. 2017 21:48 ]
    Stalo se již tradicí, že koncem dubna míří kroky našich žáků do krásných prostor ZOO Lešná. Proč právě v tomto období? Protože jaro už je v plném proudu, v ZOO není ještě příliš návštěvníků a také proto, že žáci mají možnost za snížené vstupné absolvovat ještě komentovanou prohlídku či program ve vzdělávacím středisku Tyrol.

   Této nabídky využíváme již dlouhodobě pro žáky přírodopisných praktik a od loňského roku i pro žáky ekologické výchovy. Zárukou je vždy kvalitně připravený program vzdělávacího oddělení pod vedením Toma Divílka a také nádherné prostředí této ZOO, která patří k nejnavštěvovanějším místům nejen v našem kraji, ale v celé republice.

   Letos nám počasí poprvé příliš nepřálo, ale žáci se určitě nenudili. Pro sedmáky byla připravena komentovaná prohlídky (tučňáci, kotulové, mravenečníci a rejnoci) a šesťáci absolvovali program Africké savany v suchu a teple výukového střediska Tyrolský dům.

  Ve zbylém čase plnili žáci samostatné úkoly při současné prohlídce ZOO. Počasí se nakonec trochu umoudřilo, takže si mohli v poklidu (zoo byla v důsledku počasí téměř liduprázdná) prohlédnout expozice i uspokojit své mlsné jazýčky nějakou zakoupenou dobrotou.

   Myslím, že všichni byli spokojeni a mnozí se těší na příští rok, kdy budeme chtít určitě tuto akci zase zopakovat.

 

Radek Steska
Comments