Velký úspěch našich florbalistů

přidáno: 5. 12. 2016 0:42, autor: ZŠ Komenského I, Zlín
V úterý 22.11.2016 se naši žáci zúčastnili okresního kola ve florbalu. Prvním velkým úspěchem bylo to, že se nám poprvé v historii naší školy podařilo postoupit v obou kategoriích. Dopoledne tedy nastoupili ke svým zápasům žáci 6. A 7. tříd a odpoledne jejich starší spolužáci z 8. A 9. tříd.

A naši reprezentanti se neztratili ani v samotném turnaji. V obou kategoriích se umístili na medailových pozicích. Mladší kluci na třetím místě. Když rozhodující branku vstřelil nejmladší účastník turnaje Kuba Vít (5.A). Starší dokonce postoupili do finále, kde sice nestačili na výborné družstvo z Tlumačova, ale druhé místo je i tak nejlepším umístěním našich žáků ve florbalu vůbec. Navíc tento výkon podtrhnuli dalšími úspěchy. Poprvé porazili pořádající družstvo ZŠ Mánesova. Sice na nájezdy (vítězný dal Prokop Klimeš), ale i tak je to skvělý úspěch. V konečném hodnocení se umístili před našimi nejbližšími rivaly , 5. ZŠ (ZŠ Komenského II).

Na našem úspěchu se podíleli všichni hráči družstva, ale přesto bych chtěl vyzdvihnout výkon obou brankářů. Matěje Zámečníka (6.C) a Tomáše Masaře (8.C). V obraně mě zaujal Honza Kvapil (7.B) s Ondrou Strouhalem (8.B) a v útoku Ivo Chytil (7.B), Adam Javořík (8.A) a Prokop Klimeš (8.A)

Za vzornou reprezentaci a podaný výkon chválím i další žáky.

Mladší žáci - O. Uhlík, j. Veselý, T. Matuš, T. Jarolím, O. Salaj, N. Zeman, D. Poslušný

Starší žáci – L. Grufík, j.Kotolán, A. Šmíd, L.Koudelík, O. Vavrys, R. Prokop, O. Kalaj, P. Gerža

Ještě jednou děkuji, blahopřeji a věřím, že máme na to, abycho v příštím roce na tyto výsledky navázali.

Učitel Tv Radek Steska

Comments