Projekt Zdravá školní jídelna finišuje - proběhl letní souboj Třešně versus jahody!

přidáno: 9. 6. 2017 4:26, autor: Zdena Velebová

 

Do projektu se s obrovským nasazením zapojily děti z Montessori tříd a jejich rodiče. Starší žáci připravili pro své mladší spolužáky v rámci českého jazyka dotazník. V Montessori třídách každoročně probíhají aktivity ve školním projektu „Kamarád“, kde starší děti chrání mladší a pomáhají jim s úkoly a životem ve škole. „Kamarádi“ si tedy navzájem pomohli s vyplněním dotazníku. Paní učitelky připravily pracovní listy zaměřené na přírodovědnou stránku projektu a maminky napekly dobroty z obou druhů ovoce.

Děti s rodiči a paními učitelkami nachystali ukázky různých druhů pečených i nepečených  moučníků, zákusků, čerstvého ovoce, krémů, koktejlů, smoothie, palačinek, marmelád, a dokonce i pečených čajů  a mohlo se ochutnávat.

Žáci hlasovali o nejchutnějšího vítěze souboje mezi třešněmi a jahodami. Klání bylo náročné, děti urputně obhajovaly své názory, dokonce to v jednu chvíli vypadalo na otevřenou válku. Naštěstí se podařilo situaci zvládnout a dohodnout mír. Tábor obhájců jahod se dohodl s táborem třešní na úplném ukončení půtek. Souboj třešní a jahod tak dopadl nerozhodně. Soupeři se shodli na tom, že oba druhy ovoce jsou výborné, dokáží nás osvěžit i zasytit a dodají nám spoustu vitamínů (A, E, C), minerálních látek (draslík, zinek, vápník…), vlákniny i organických kyselin.

Na závěr dne pak děti za odměnu zhlédli pohádku O dvanácti měsíčkách.
 
Comments