Exkurze v Rádiu Junior

přidáno: 2. 12. 2016 0:52, autor: ZŠ Komenského I, Zlín   [ aktualizováno 2. 12. 2016 2:18 ]
            V minulém školním roce se naše škola zapojila do projektu Minisčítání 2015, který pořádal Český statistický úřad. Žáci naší školy vyplňovali on-line dotazníky zaměřené na to, jak tráví volný čas a jaké jsou jejich představy o budoucnosti. Třída 9. B vyhrála exkurzi do Rádia Junior v Praze.

Dne 3. 11. 2016 se žáci 9. B a dvě žákyně z 8. A vydali na cestu do Prahy. Ráno v 9:00 hod museli být v Praze na Vinohradské ulici, kde Český rozhlas sídlí. Na recepci je čekala manažerka Rádia Junior Blanka Bumbálková, která žákům ukázala budovou rozhlasu a zavedla je do dvou studií, kde se seznámili s prací v rádiu.

V prvním studiu mohli vidět, jak se rodí nový pořad, a dokonce byli požádáni, aby se tohoto procesu zúčastnili. Na mikrofon museli načíst části pohádek a jejich zvukový záznam se objevil v pořadu Zapiš si to za uši. Ve druhém studiu se žáci aktivně zapojili do živého vysílání, které v něm právě probíhalo. Moderátor Petr Ševčík pro ně měl připravené otázky, na které museli ve dvou živých vstupech odpovídat. V pauze mezi živými vstupy jim vysvětlil, jak takové vysílání probíhá a jaké přístroje ve studiu používá.

Po exkurzi v rádiu si žáci prošli zajímavá místa v centru Prahy a v 16 hodin se vydali na cestu zpět do Zlína.

Mgr. Sylva Roženková



Comments