Den naruby 2017

přidáno: 17. 4. 2017 22:15, autor: ZŠ Komenského I, Zlín   [ aktualizováno 17. 4. 2017 22:16 ]

Ve středu 5. dubna se na 2. stupni uskutečnil již tradiční Den naruby. Jedná se o projektový den žáků 9. ročníku, kteří si u příležitosti Dne učitelů vyzkouší jejich práci a vymění si s nimi role. Noví „pedagogové“ vyučovali v týmech a na tento den si ve spolupráci se svými učiteli připravili nabídku jedenácti předmětů, které vycházely z jejich zájmů. Z nich si ostatní žáci a také učitelé 2. stupně vybrali čtyři předměty, kterých se tento den zúčastnili. Rozdíl oproti běžnému vyučování byl i v tom, že žáci se učili v každém předmětu s jinými spolužáky a kolektivy byly věkově různorodé.

Letos jsme se mohli zúčastnit čtyř z těchto jedenácti předmětů: 3,2,1…bum (chemie), Odraz ve vodě (výtvarná výchova), Kolo štěstí (anglický jazyk), Lala kolo (hudební výchova), Kooperativní hrátky (rodinná výchova), Vražedná matematika (ze které se nakonec stala matematika zábavná), Mixle-Amerixle aneb objevení Ameriky (dějepis), Tvorba origami (pracovní činnosti), Sparťan – AZ kvíz (tělesná výchova), Klíč k dobrodružství (přírodopis) a Tvorba počítačových her (informatika). Žáci 9. ročníku navíc zajišťovali fotodokumentaci a natáčeli rozhovory s aktéry Dne naruby.

Díky našim deváťákům si žáci 2. stupně a jejich učitelé užili nevšední den ve škole s mnoha novými zážitky. Všem zúčastněným tímto ještě jednou děkuji za přípravu a zdárný průběh celé akce.

 

Mgr. Valerie Úradníková


Comments