Dalton na 1. stupni v říjnu 2016

přidáno: 20. 10. 2016 23:45, autor: Zdena Velebová

DALTON ve školním roce 2016 – 2017

 

Od října opět jedeme v daltonském plánu! Všechny třídy kromě prvňáčků zahájily své pravidelné daltony, všude visí daltonské tabule s barevnými magnetkami a metry měřící posun každého žáka. Témata jsou různorodá, volí je paní učitelky podle toho, co se právě děti učí např. v přírodovědě, nebo podle toho, co se děje ve světě, anebo podle zájmu žáků.

Náš každoroční projektový Den jablka se také promítl do daltonu. Podívejte se na příspěvky z několika tříd:

 

Třída 2.B, Mgr. Lenka Doležalová

V rámci Dne jablka jsme měli daltonskou výuku. Nejdříve žáci vyplňovali pracovní listy, následovalo hlasování v soutěži o nejkrásnější jablíčko a nakonec jsme jablíčka ochutnávali a hodnotili, které je nejsladší.

 

Třída 4.B, Mgr. Šárka Vojáčková

Tento týden jsme měli jablíčkový dalton. Český jazyk jako červený úkol byl začarovaný do jablíčkových slovních druhů, pádů ale i kořenů slov. Zelený úkol nás přenesl do naší Galaxie. Byly tam úkoly, jejichž informace a odpovědi si musely děti zjistit i na internetu. Jejich vyhledávání se jim moc líbilo. Po splnění povinných úkolů následovala odměna v úkolech nepovinných, jako např. hra hry kvadrilion, luštění osmisměrky, přepis báječného receptu na štrúdl či zjišťování odrůd jabloní na chodbě školy. Samozřejmě všichni tam byli jako myšky :-) Děti se tak ponořily do práce, že jsme si dalton přenesli i do další hodiny (VV), a tak nám den utekl, že jsme ani nevěděli, že měl pět vyučovacích hodin:-) Těšíme se na další páteční daltony, které nás po tento školní rok budou zase provázet. :-)

 

Třída 5.A, Mgr. Dagmar Honsová

Daltonská výuka se prolínala českým jazykem, matematikou, přírodovědou a vlastivědou. Děti plnily pracovní listy, vytvářely vlastní texty. Dobrovolným úkolem bylo napsání receptů na jablíčkové dobroty, básničky, hádanky a příběhy o jablíčkách.

 

Třída 5.B, Mgr. Hana Ludvíková

V 5.B měli dalton zaměřený na český jazyk a literaturu. Děti se inspirovaly poezií Jiřího Žáčka, na kterou  pak navázala i písničkou v hudební výchově.

 

 

Comments