Čteme dětem v 1.B

přidáno: 12. 5. 2017 4:33, autor: Zdena Velebová

Chcete, aby Vaše děti měly bohatou slovní zásobu? Aby si uměly hrát s fantazií, aby večer usínaly s pohádkovými sny?

Potom svým dětem čtěte. I když už si nějakou tu knihu přečtou i prvňáčci, příběh, který  čte někdo blízký z rodiny, se prožívá úplně jinak.

Nemohu nikoho přesvědčovat, aby svým dětem opravdu denně 20 minut četl, ale my ve škole čteme dětem rádi, a dokonce jsme si pozvali i další odvážné čtenáře.

Tedy, přišly  dvě skvělé ženy. Maminka Fildy Klusáka četla z knihy O. Sekory Kronika města Kocourkova. Příběhy plné zábavy a zároveň poučení, jak se chovat i nechovat, jak se správně spočítat. Vyzkoušeli jsme si, namalovali Kocourkovské. Paní Klusáková odpovídala na všechny všetečné otázky od dětí.

Skvělým zážitkem bylo předčítání babičky Lucinky Hotařové. Seznámila nás s knihami B. Říhy O letadélku Káněti a Honzíkova cesta. Děti poslouchaly s napětím, hltaly dobrodružství, která malý Honzík zažíval cestou k babičce a dědečkovi. Příběh šitý na míru pro naši 1.B.

Nevím, jestli jsme si rozšířili slovní zásobu nebo zapracovali na naší fantazii. To bych přece jen nechala na domácí předčítání. Každopádně jsme si obě čtení skvěle užili.

Děkujeme, děkujeme, děkujeme!

 

Mgr. Pavlína Absolonová

 

Comments