Beata Chromková na špici biologických soutěží

přidáno: 28. 5. 2017 22:40, autor: ZŠ Komenského I, Zlín

     Květen letošního roku se stal úspěšným obdobím pro Beatu Chromkovou z 8.B.  Nejprve se jí podařilo zvítězit v krajském kole biologické olympiády, která se uskutečnila v krásných prostorách ZOO Lešná 17.5.2017.

    Cesta k vítězství nebyla snadná, protože to původně vypadalo, že Beata do krajského kola těsně nepostoupí. Ale po přepočítání výsledků se zjistilo, že nakonec obsadila v okresním kole druhé, postupové místo. Branka k úspěchu byla pootevřena a Beata tuto šanci plně využila. V konkurenci dvanácti nejlepších biologů ze čtyř okresů našeho kraje nakonec nenašla přemožitele. Vynikající byla obzvlášť v praktické části soutěže.

   O týden později, ve středu 24.5.2017, dosáhla dalšího úspěchu v ekoolympiádě, která se již po deváté konala v prostorách ZŠ Štípa. V konkurenci čtyřiceti soutěžících z celého kraje znovu nenašla přemožitele, i když při ní tentokráte stálo trochu štěstí. Její konkurenti v boji o prvenství zaváhali v poměrně těžké zoologické části praktického určování organismů.  A protože ho Beata i tentokráte zvládla, stanula opět na nejvyšším stupni.

   V obou soutěžích projevila Beata nesmírnou ctižádostivost, bojovnost a hlavně výborné vědomosti. Musím pomyslně „smeknout“ před jejími výkony.

   Nesmíme však zapomenout na dvě naše další reprezentantky, které  pochopitelně zůstaly trochu ve stínu těchto úspěchů. V biologické olympiádě reprezentovala naši školu Eva Surá z 8.A  a v ekoolympiádě Tereza Fojtíková. Obě obstály se ctí a vzorně reprezentovaly naši školu. Určitě získaly nové zkušenosti a patří jim velké poděkování.

   Závěrem ještě jednou gratuluji Beatě k předvedeným výkonům.  Věřím, že i v příštím roce se pokusí skloubit soutěžení s důležitými přijímacími pohovory na střední školu a bude obhajovat letošní pozice.

 Radek Steska

Comments