Prvních sto dní

Akce Prvních sto dní se uskutečňuje v polovině prosince a je oslavou prvňáčků. Děti v prvních třídách si pod vedením svých učitelek připraví ukázku toho, co se již ve škole za prvních 100 dní naučily. Rodiče uvidí, jak děti čtou, počítají, zpívají. Akce se koná v odpoledních hodinách a jsou na ni srdečně zváni rodiče i prarodiče dětí.

Letos to vypadalo takto:

100 dnů ve škole

Co vše lze zvládnout za sto dnů? Nevím, jak jsou na tom jiní, ale určitě vím, co zvládly děti z 1.B. A je toho opravdu hodně.

V pondělí 12. prosince prvňáčci předvedli svým blízkým, jak jsou skvělí počtáři, čtenáři, ale i zpěváci a flétnisti.

Zahráli svůj první rock, zazpívali Kukačku, pomohli rodičům vyřešit matematický rébus a poté, co se prodrali tunelem představujícím cestu ke vzdělání, přečetli větu o našich kamarádech z učebnicové 1. A.

Děti také v kruhu rodičům vysvětlily pravidla, která je potřeba dodržovat, abychom byli dobrými školáky. Za odměnu se od svých nejbližších dozvěděly, za co jsou na ně pyšní. A že je toho hodně.

Nakonec jsme si navodili mírně vánoční atmosféru. Vyrobili jsme jablíčkové svícny a při hořících svíčkách si zazpívali koledu.

Tak a to je konec. Tedy vlastně začátek. Začátek dlouhé cesty při získávání vědomostí. Přeji všem, dětem i rodičům, cestu plnou zajímavých informací, zábavy a poučení.

Veliké poděkování patří holkám z 9. B. Našim kamarádkám, bez kterých by vše neproběhlo tak, jak má. Díky.

Mgr. Pavlína Absolonová