O pohár Čtyřky

Turnaj ve fotbalu smíšených družstev o pohár „Čtyřky“ Od roku 2008 pořádáme pro žáky naší školy turnaj ve fotbalu smíšených družstev. Soutěže se účastní týmy ze 4. až 9. tříd ve dvou kategoriích. Fotbalové týmy v jednotlivých kategoriích tvoří 6 hráčů, z nichž musí být minimálně dvě dívky. Zajímavá je zásada, že gól dívek platí za dva, v případě špatného střídání následuje penalta a po každém utkání se střílí pokutové kopy.Cílem tohoto turnaje je společnou účastí chlapců a dívek v typicky „mužském“ sportu upevňovat jejich dobré vzájemné vztahy. Zlepšujeme také mezitřídní vazby, protože týmy jsou složeny ze žáků různých ročníků. Podporujeme u dětí jejich samostatnost a schopnost organizace a řízení zápasů.