Matematická soutěž Logik

LOGIK 2016

Zatímco většina žáků počítala poslední hodiny roku 2016, padesát sedm počtářů 6., 7. a 8. ročníku se ve středu 21. 12. sešlo, aby vyřešilo záludné příklady 12. ročníku matematické soutěže Logik. A jakými výsledky se můžeme letos pochlubit? Mezi šesťáky patřili k nejlepším Barbora Prchlíková, Kryštof Petrů, Filip Šemoda a Ondřej Nečas. Velká konkurence byla mezi sedmáky, kdy se o třetí místo podělili Adéla Farářová, Tomáš Pokorný, André Stefányi, Eliška Křížová, Martin Ruber a Tadeáš Matuš. Ještě o něco úspěšnější byl Honza Veselý a nejlépe se vedlo Klárce Pekárkové. Ze sedmnácti osmáků se nejlépe dařilo Lukáši Koudelíkovi, Evě Suré a Romanu Prokopovi.

J. Ocelková

Logik 2015

V pondělí 14. 12. 2015 proběhl na naší škole již 11. ročník matematické soutěže Logik, do které se letos zapojilo celkem 52 počtářů 6., 7. a 8. ročníku. V každé kategorii se soutěžící snaží najít správná řešení deseti zapeklitých příkladů, aby získali co nejvyšší bodový zisk. Motivaci vyrovnat rekordních deset bodů Tomáše Pompy z roku 2011 letos měli všichni, ale přesto se nám nepodařilo.

A jakými výsledky se můžeme pochlubit?

V 6. ročníku soutěžilo 16 žáků a nejvíce bodů získali shodně tři žáci třídy VI. A Veronika Rajnochová, Michaela Holubová a André Stefányi.

Mezi 21 sedmáky se umístili nejlépe Lukáš Koudelík a Ondřej Vavrys, oba ze třídy VII. B.

V nejvyšší kategorii, tedy v 8. ročníku, soutěžilo celkem 16 žáků a nejlepšího výsledku dosáhli Zuzana Koryčánková a Petra Hunáková z VIII. A a Karolína Kantorová a David Řezníček z VIII. B.

Všem řešitelům soutěže patří poděkování za účast a odvahu poprat se s nelehkými příklady a mohou se těšit na sladkou odměnu.

Mgr. Jitka Ocelková