Den jablka a podzimní čarování

Tradiční akce probíhá na 1. i na 2. stupni. Děti na 1. stupni si připravují Den jablka ve svých  třídách. Jablíčka v ten den naleznete všude: děti o nich čtou, píší, počítají s nimi příklady, malují je i modelují, zpívají o nich. Maminky připravují dětem jablečné moučníky, koláčky, záviny, dortíky, které pak děti vystaví ve třídách a navzájem ochutnají. Společně s paní učitelkou si děti připravují ovocné saláty a vyměňují dobré recepty. Na 2. stupni si každá třída připraví svoji výzdobu Dne jablka na lavicích ve výtvarné třídě.  Žáci soutěží o nejchutnější moučník, nejupravenější „stánek“ a nejzajímavější výrobek.  Výstava je vždy připravena na třídní schůzky, aby se na ni mohli podívat rodiče. Den jablka  na 2. stupni nelze přehlédnout, protože vůně linoucí se z výtvarné třídy přitáhne každého návštěvníka. Cílem akce je motivovat žáky ke společné práci, k prezentaci svých výrobků a také zapojit rodiče do práce školy.